Poslední soutěžní den Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu patřil jednotlivcům. Na programu byl běh na 100 m s překážkami, dvojboj a test hasičských a záchranářských vědomostí. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích: mladší (13 až 14 let), střední (15 až 16 let) a starší (17 až 18 let). Do sportovního klání se zapojilo 78 závodníků.

Jako první se na dráhu postavili dorostenci v disciplíně běh na 100 m s překážkami. V kategorii starších dorostenců byl nejlepší Jakub Mikulík z SDH Býškovice (17,45s), v kategorii středních Vít Vymazal z SDH Morkovice (17,05s) a v kategorii mladších Martin Šulc z SDH Seč (17,97s). Následně dráhu obsadily dorostenky. Nejrychlejší pokus zaběhla Martina Dvořáková z SDH Krakovec (18,37s) v kategorii starších, ve střední kategorii byla nejlepší Anna Bendová z SDH Komárov (18,57s) a mezi mladšími byla nejlepší Rozálie Pospíšilová z SDH Borová (18,88s).

Následovala disciplína dvojboj. V této disciplíně závodník musí překonat 100 m úsek, proskočit oknem a přenést na stanovené místo hasicí přístroj. V kategorii starších byl nejlepší Ondřej Hlaváček z SDH Staré Město (15,46s), v kategorii středních Dominik Nohejl z SDH Choustníkovo Hradiště (15,89s) a Martin Šulc z SDH Seč (17,19s) byl nejrychlejší mezi mladšími. Mezi dorostenkami nejrychlejší pokus zaběhla Hana Kotulková z SDH Hutisko-Solanec (17,71s) v kategorii starších, ve střední kategorii byla nejlepší Adéla Šírková z SDH Starý Kolín (18,34s) a mezi mladšími se na prvním místě umístila Anna Svorová z SDH Ratíškovice (19,14s).

Stejně jako u týmových kategorií bylo i pro jednotlivce povinnou součástí úspěšné zvládnutí písemného testu hasičských a záchranářských vědomostí, a u dívek i chlapců dopadl tentokrát téměř na výbornou.

V celkovém součtu všech tří disciplín zvítězily mezi dorostenkami Anna Svorová z SDH Ratíškovice (kategorie mladší), Anna Bendová SDH Komárov (kategorie střední), Kateřina Mašková z SDH Ruda (kategorie starší). Mezi dorostenci se mistrem stal Martin Šulc z SDH Seč (kategorie mladší), Vít Vymazal SDH Morkovice (kategorie střední) a Jakub Mikulík SDH Býškovice (kategorie starší).

Kompletní výsledky mistrovství najdete na stránkách mládeže sdružení hasičů.