V sobotu 13. 11. 2021 se do Resortu Erich na Sázavě sjelo 19 zájemců (z původně přihlášených 28) o kvalifikaci: Vedoucí I. stupeň. Celkem se kursu zúčastilo 11 žen a 8 mužů. 12 z nich si svou odbornost přijelo obnovit a 7 získat. Celé dopoledne bylo pod taktovkou Martiny Crhákové a Milana Hoffmanna – infoblok aneb co nového v SH ČMS (projekty, spolupráce, soutěže, …), hry, nápady a náměty.

Odpoledne bylo v patronaci Lucie Šulcové, Lucie Pohankové a Milana Hoffmanna. První odpolední blok měla Lucie Šulcová a připravila si téma Dotační programy, hlavně Můj klub, jehož uzávěrka pro letošní rok je za pár dní. Lucie Pohanková měla rovněž připravené téma: Pohybové aktivity. Mimo zajímavého povídání nám ukázala hromadu praktických věcí, třeba jak udělat rozcvičku, jak naše dítka pořádně protáhnout a roztrénovat. Posledním byl Milan, který si připravil aplikaci Mladý hasič, jak správně měřit a vážit materiál a programy pro testování. Po večeři si ještě účastníci mohli vyzkoušet pod vedením Julie Burdychové řadu výtvarných technik. Každý si odvezl domů hromadu zajímavých výrobků a vzhledem k blížící se mu období Vánoc třeba přáníčka, andílka.

Nedělní dopoledne bylo v duchu her a testíků aneb hra školení jinak. Na závěr kurzu na naše vedoucí čekala to, z čeho řada z nich má velká strach … test o 100 otázkách a ústní zkouška. Všichni to ale zvládli bez problémů a jejich obavy byly zbytečné.

Celý kurz byl spíše o výměně zkušeností, protože řada z účastníků nebyli žádní nováčci v tomto oboru, ale mají za sebou již řadu let práce s mládeží.

Přejme jim do budoucna, ať je práce stále baví, problémy a nesnáze se jim vyhýbají a elán je jen tak neopouští.

Martina Crháková