MH-banner-Volnocasove-aktivity.jpg

V průběhu letních měsíců se konalo 14 akcí v rámci Vzdělávacích dnů. Ty jsou plněny v rámci projektu Mladí hasiči 2021, snižování vzdělanostních dopadů mládeže. MŠMT projekt podpořilo v rámci programu podpory NNO.

Vzdělávacími dny rozumíme celodenní neformální vzdělávání dětí a mládeže, která probíhá samostatně a nebo v blocích. Povinná vzdělávací část je v délce min. 4 hodin, zbývající čas bývá věnován volnočasovým aktivitám.

Jedním z pořadatelů Vzdělávacích dnů bylo OSH Praha-západ. Tamní pořadatelé uspořádali již druhý ročník. Ve volnočasovém areálu v Zahořanech (u hasičské zbrojnice) byly úterý 17. srpna 2021 zahájeny Vzdělávací dny, jejichž náplní je pobavit se, najít nové kamarády, zažít nové zážitky, ale také se něco nového naučit. V bohatém programu byla na všechny 4 dny akce připravená zdravověda, hravá čeština i matematika, seznámení s disciplínami branného závodu i výlet do lanového parku.

PŘÍSPĚVEK OSH PRAHA-ZÁPAD NA FACEBOOKU

Jinde se do Vzdělávacích dnů zahrnula i nauka o Integrovaném záchranném systému. Touto cestou šel například pořadatel na Jižní Moravě

PŘÍSPĚVEK VEDOUCÍ VZDĚLÁVACÍHO DNE

Velmi pěkně ke Vzdělávacím dnům přistoupil Sbor dobrovolných hasičů Vědomice v Ústeckém kraji. Děti v rámci akce navštívili policejní kynologové se služebními psy.

VÍCE K AKCI VĚDOMIC