MH-banner-Zelena-Evropa.jpg

Milí mladí hasiči a hasičky, Vážení vedoucí,

je polovina března a my všichni jsme se velmi těšili, jak rozjedeme první část halové sezóny, společně vyběhneme do přírody, na hřiště či do lesa. Bohužel, někdy se naše přání nepotkají se skutečností. Když už v této obecně napjaté chvíli nemůžeme dělat to, co nás baví a především nemůžeme být spolu, pokusili jsme se s mými kolegy z ústřední rady a dalšími kamarády připravit pro vás malý experiment, který jsme nazvali SPOLEČNÍK.

Je to dílo momentální myšlenky, rychlých reakcí a obětavých a ochotných lidiček kolem nás. Jsme si vědomi, že zdaleka není a nebude dokonalé, přesto jdeme do toho.

Každý den, počínaje zítřkem vám prostřednictvím www.dh.cz a facebooku SH ČMS přineseme námět na drobnou aktivitu či hru, kterou, když se vám bude líbit, si můžete vyzkoušet. Budeme střídat činnosti pro menší i větší mladé hasiče, možná si troufneme i na dorost. Naše zaměření: vytvoř si, pohybuj se, zamysli se, namaluj si a další.

Budeme potěšeni, pokud vás něco zaujme a pustíte se do toho. Uvítáme, když naše nápady přinesou jakoukoliv inspiraci i pro vaše vedoucí, pro jejich budoucí práci.

Pokud se náš SPOLEČNÍK stane aspoň malinkým pojítkem, že i když jsme KAŽDÝ SÁM, PŘESTO JSME VŠICHNI SPOLU, bude to pro nás ta největší odměna.

Mnoho z vás již nyní pomáhá doma maminkám či starším sourozencům např. při výrobě roušek nebo sepisování požadavků seniorů na potraviny atd. Hluboce se klaníme, jste všichni borci. Velmi děkujeme vám i vašim blízkým, kteří pomáhají tam, kde je potřeba. Naše hlavní prosba však zní: buďte na sebe opatrní, ohleduplní k ostatním, na veřejnosti noste roušku, brýle, rukavice, ať se všichni ve zdraví setkáme tam, kde to máme rádi.

Vážení a milí vedoucí, vaše maily, zprávy, příspěvky na sociálních sítích dokazují vaši statečnost a zapálení, pomáháte, kde se dá. Vnímáme to a cítíme pýchu.

SPOLEČNÍK nabízí možnost i pro ty, kteří dosud neměli možnost k pomoci. Pokud máte svou studnici nápadů, návodů, videí, jednoduchých úkolů či aktivit pro naše mladé hasiče, které mohou plnit i doma, místo schůzky či tréninku a máte chuť se podělit, posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.rádi zveřejníme pro ostatní. Děkujeme.

SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME! ZÍTRA ZAČÍNÁME.

 

Jménem Ústřední odborné rady mládeže Monika Němečková,

náměstkyně starosty SH ČMS pro úsek mládeže