V neděli 8.8. odstartoval mezinárodní letní tábor mladých hasičů v Jánských Koupelích. Letos se akce zúčastnilo spolu s českými dětmi také 15 děti a dva vedoucí ze Slovenska. Celých čtrnáct dní se neslo v duchu ,,Cestování časem“. Na Zemi dopadl meteorit, který všechny účastníky tábora přenesl zpět do doby dinosaurů. Bylo zapotřebí vytvořit stroje času a také denně sbírat palivo, abychom se mohli vrátit opět do současnosti. Palivo děti získávaly jako odměnu za hry a soutěže. Těch pro ně bylo připraveno opravdu hodně. Hrály se hry na louce a mezi nejatraktivnější patřila hra na Vikingy. Na hřištích pak děti čekaly turnaje ve fotbale, vybíjené, přehazované i ringu. V lese jsme sbírali kostičky s úkoly, v táboře hráli orientační běh, a mnoho a mnoho dalších her. Děti využily svých dovedností paměťových, silových, vytrvalostních i pohybových.

Díky ostravským profesionálním hasičům si děti zažily lezecký výcvik na skalách u přehrady Kružberk. V táboře pak prošly i výcvikem vodáckým, kurzem první pomoci a požární ochrany. Vyzkoušeli jsme si i objevování nové země stejně jako Kryštof Kolumbus. V neprobádané přírodě jsme strávili den a noc a plni dojmů jsme se vrátili do tábora. Prostor zbyl i na oblíbené diskotéky, které utužily naše přátelské vazby.

Slavnostně se nám podařilo, dostat se zpět do roku 2021. Poslední večer pak při svíčkové cestě jsme si slíbili, že se příští rok opět sejdeme.

Mezinárodní tábor se konal za významné finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Moravskoslezského kraje.

Kolektiv vedoucích