Stejně jako každý rok jsme začátkem srpna vyrazili směr Račí Hrad. Do tohoto tábořiště jsme jeli už po deváté a letošní ročník nebyl jen tak ledajaký. Konal se totiž jubilejní desátý tábor našeho SDH a bylo potřeba ho maličko vyšperkovat. Ze začátku se zdálo, že loňského mamuta skoro v životní velikosti už nic nepřekoná, ale jak čas ubíhal a tábor se blížil, začaly přicházet nápady a celotáborová hra se pomalu a jistě formovala tím správným směrem.

Hned u odjezdu se mezi dětmi objevili Mickey Mouse s Minnie, kteří rozdali dětem vstupenku do Disneylandu a brožurku se zajímavostmi o Disney světě. V táboře byly děti vysazeny před vstupní bránou, kde spolu s Mickeym a Minnie odstartovali tábor vypuštěním balónků do nebe.

Společně s Mickey Mousem a Minnie se nám u krásného zámku představili různé pohádkové postavy a za pomoci víly Kmotřičky jsme přivolali do Disneylandu magii, ale co se nám nestalo. Poté co se všichni bavili a radovali, objevila se Zloba, které se nelíbilo, že jsou všichni šťastní a zaklela Mickey Mouse do zrcadla. Zrcadlo roztříštila na kousky a střepy rozdala podlým šotkům, aby je poschovávali po území Disneylandu. Minnie za námi přišla s prosbou o pomoc zachránit Mickeyho, a tak bylo naším úkolem postupně během čtrnácti dnů projít celé území Disneylandu a najít a pochytat všech deset šotků, kteří pohádkovým postavám škodili. Během hledání šotků jsme se například potkali s Elzou a Olafem, kterým jsme pomáhali rozmrazit Annu a Christofovi postavit nové sáně, Buzzovi Rakeťákovi z pohádky Toy Story jsme pomáhali vrátit vzpomínky na jeho kamarády. Při návštěvě Lociky nesměly chybět hry s pánvičkami, s Aladinem jsme pomáhali navrátit duši létajícímu koberci, panu Úžasňákovi jsme pomohli vrátit se do fyzické formy a vyrobit zbraně proti padouchovi, a nakonec jsme pomohli i Ariel a jejím kamarádům, když jim šotek napěnil moře, aby se mohla dostat za svým princem. Postupně jsme všechny zákeřné šotky pochytali do klecí, pověsili na šotkovník a střepy zrcadla zase slepili zpět k sobě, abychom zachránili zakletého Mickeyho. Poté co jsme zrcadlo opravili, vyskočil z něj Mickey Mouse a Minnie byla zase šťastná. Společně jsme přemluvili šotky, aby napravili všechny své neplechy, přiklonili se na naši stranu a pomohli nám Zlobu vyhnat do lesa. Nejdřív se jim moc nechtělo, ale ve finále se rozhodli pomoci a všechno dobře dopadlo.  Zlobu jsme vyhnali do hlubokého lesa a celotáborovou hru úspěšně zakončili obrovským ohňostrojem. V tomto momentě musíme vyzdvihnout naše báječné děti, které se neuvěřitelně podporovaly, povzbuzovaly a vytvořily tak bezvadnou táborovou atmosféru.

Podrobnosti o táboře, o tom co se dělo si můžete přečíst na našem táborovém webu racihrad2021.wgz.cz. Všechny fotky z tábora pak najdete na našem rajčeti, odkaz najdete na táborovém webu. Na Instagramu máme pak spoustu uložených stories, které jsou zpětně k shlédnutí.

Za SDH Řeporyje

Andrea Svobodová