Mezinárodní spolupráce pokračuje aneb Cesta do pravěku

V roce 2009 jsem se pod záštitou Městyse Dub podílela na realizaci dvou mezinárodních výměnných táborů u nás a v Polsku, bylo to náročné, ale dodnes na to ráda vzpomínám. Dnes uspořádat další mezinárodní hasičský tábor není vůbec jednoduché, ale šla jsem do toho a založila Spolek HATASPO za podpory manžela, rodiny i několika skvělých vedoucích a agentury, která mi se získáním dotace z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd, Program Interreg V-A, pomohla. V r. 2015 vznikla tato myšlenka díky návštěvě UNO OK v Opoli se zástupci neziskových organizací, další rok jsem sehnala finance na přípravnou fázi projektu z Olomouckého kraje a následně i finance na částečnou realizaci výletu během tábora do Opole. Projekt byl v lednu 2017 schválen a rozjel se velký kolotoč příprav.

Nakonec  v termínu 23. 7. - 2. 8. 2017 tak mohlo 24 dětí – mladých hasičů z celé ČR a 26 dětí – mladých hasičů z jednotlivých OSP z Opolského vojvodství strávit společných 11 dní. Díky důkladné přípravě jsme měli skvělého partnera OSP Goslawice a zástupce přímo z města Opole. Společně s polskými vedoucími a zdravotníky jsme si tábor s dětmi užili, program byl velice bohatý jak na trénování disciplín (CTIF požární útok, 60m), tak na výlety a zážitky (Jurský park, noční hledání zraněných na pláži, karneval, Olympiáda)

Příští rok se snad společně potkáme a to v Jánských Koupelích na táborové hasičské základně v termínu 15. - 25. 7. 2018.

Marcela Vystrčilová

hlavní vedoucí tábora

Projekt Mladí hasiči 2017

 

FOTOGALERIE 1

FOTOGALERIE 2