I přesto, že počasí není úplně ideální, v záchraně kosmonauta nás nezastaví. V pondělí se děti přenesly pomocí přenášedla do Dračí země. Tady potkaly smutného dědečka, od kterého se dozvěděly, že zlí draci mu unesli vnučku. Dědeček poprosil děti, zda-li by mu jí nepomohly najít a vrátit  zpět domů. Děti se musely nejprve dostat do hor k drakům, najít cestu jim pomohl dědeček pomocí navigace vysílačkou.. Poté se děti utkaly s draky. Přemoct jim je pomohl starý lexikon na zabíjení draků. Po úspěšné výpravě, kdy děti vrátily vnučku dědečkovi, dostaly od něj další součástku k opravě vesmírného raketoplánu. Po této náročné výpravě se děti večer odreagovaly v dračím kině.

Následující den čekal děti kreativní program, a to tvorba tanečních sukýnek. Po obědě, se děti dostaly na planetu trpaslíků. Zde našly Sněhurku a ta jim prozradila, že trpaslíky vězní Pán Jeskyně. Po té co děti porazily několik nohsledů Pána Jeskyně, získaly klíče k osvobození trpaslíků. Odpoledne bylo zakončeno přehlídkou vyrobených sukýnek při trpasličím břišním tanci. Večer následoval nácvik tanečků na závěrečný ples.

Ve středu jsme se vydali pro zbytek klíčů od trpasličího vězení. Po poražení slepého krále a projitím jeskynního bludiště, děti odevzdaly získané klíče z předešlého dne  Sněhurce a šly s ní osvobodit trpaslíky. Osvobození trpaslíci vykopali další součástku na opravu vesmírného raketoplánu. Večer jsme dětem prozradili letošní překvapení tábora.  Ptáte se co? Tak my Vám to řekneme. Světoznámá show- TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS! Děti vybraly českou písničku svému vedoucímu a v následujících dnech mu vymyslí choreografii, kostýmy a celou show s ním secvičí. Myslím, že tato show překoná všechny komerční tváře, které kdy byly vysílány.

Za LT MS Ondřej Hruška a Richard Fryšták

Plníme projekt Mladí hasiči 2017!