V sobotu 21. dubna 2018 patřilo Holovouské hřiště „U Vagónu“ nejmenším hasičům z Královehradeckého kraje, kde se konalo Setkání přípravek, což jsou děti předškolního věku od 3 do 6 let. Na slavnostním nástupu všechny zúčastněné přivítala starostka obce Holovousy paní Brádlová, starosta SDH Holovousy pan Rosůlek, za Královehradecký kraj přijala pozvání paní Berdychová a zástupci z řad Sdružení hasičů Královehradeckého kraje a okresu Jičín. Poté nadešel čas, který patřil pouze dětem. Byla pro ně připravena trať branného závodu s upravenými úkoly na stanovištích. Svoji zručnost děti předvedly divákům při štafetě požárních dvojic. Zástupci z Bohuslavic nad Metují a Sovětic si připravili krásné scénky s hasičskou tématikou za hudebního doprovodu, což vyvolalo ve všem přítomných hluboký zážitek. Vyvrcholením celé akce byly bezesporu ukázky v provedení požárních útoků, které družstva úspěšně splnila a byla odměněna potleskem přítomných. Po náročném dni byly děti i vedoucí odměněni medailí, ze které především děti, měli největší radost. Byly pro ně připraveny i další drobnosti jako památka na tento den. Během celého dne byly hlavní disciplíny obohaceny o doprovodný program v podobě ukázky hasičské techniky domácího SDH Holovousy, SDH Lískovice a SDH Ostroměř. Dále skákací hrad, který bezplatně zapůjčila firma Požární bezpečnost s.r.o. Děti měly možnost nechat si namalovat něco pěkného na obličej, čehož hned využily a na tomto stanovišti se kreslířky za celou dobu ani nezastavily. K dispozici byly i nafukovací balónky a omalovánky. Prázdné nezůstalo ani místní dětské hřiště s pískovištěm a houpačkami.

A které sbory se této pěkné akce zúčastnily? Bohuslavice nad Metují, Hřibojedy, Slatiny, Sovětice, Holovousy, Miletín, Třebovětice, Vrchovina, Nepolisy, Nové Město nad Metují, Chlumec nad Cidlinou, Ostroměř a Sobotka.

Velké poděkování patří Romaně Steinerové (vedoucí OORM v Jičíně), místnímu SDH Holovousy a jeho členům za skvělou práci při organizaci této akce. Poděkování si zaslouží také obec Holovousy, která bezplatně poskytla tak krásný sportovní areál. Akci podpořili Královehradecký kraj, Požární bezpečnost s.r.o. a Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.

FOTOGALERIE