V sobotu 8. ledna 2022 se sjelo do ostředecké tělocvičny 60 mladých hasičů, aby změřili své síly a dovednosti ve vázaní uzlů. Je to pro okres Benešov soutěž vcelku nová, protože nultý ročník proběhl v roce 2020 a v roce 2021 nemohla soutěž proběhnout z důvodu pandemie.

V letošním roce se Okresní rada mládeže usnesla, že soutěž uskutečníme, samozřejmě za dodržení všech vládních opatření. Očkování, prodělání nemoci nebo PCR test byl nutností pro soutěžící starší 12 let. Všichni dodrželi požadovaná opatření, včetně dospělých. A družstvo starších, které přišlo s antigenními testy, bohužel na start nenastoupilo.

Velice nás potěšilo, že i za cenu podstoupení PCR testů u soutěžících starších 12 let, se jich dostavilo 30. Jsme rádi, že jsme se nenechali zviklat nepříznivou dobou a soutěž uspořádali. Bylo nám velkým potěšením sledovat malá hasičata, jak bojují s nasazením a vervou.  

Odměnou jim byly poháry, medaile, diplomy (medaile dostali úplně všichni) a úžasná domácí polévka s nudlemi, jako rychlé občerstvení.

Velké poděkování patří všem – soutěžícím, vedoucím, rozhodčím, organizátorům. Když se chce, všechno jde. Nemůžeme se do nekonečna vymlouvat na pandemii. To bychom již nemuseli soutěžit nikdy.

Mějte se krásně.

Dana Vilímková

starostka OSH Benešov