Ani v dubnu vedoucí kolektivů mladých hasičů nezahálí a vymýšlejí (nejen) pro mladé hasiče celou řadu zajímavých aktivit. Pojďme se podívat do okresů na ty nejzajímavější!

Chrudimsko | Honba za poklady v Lozicích

Po celý víkend si hasičské děti i veřejnost mohli udělat procházku podél řeky a splnit si úkoly vyvěšené na stromech. Na konci stezky nechyběly drobné odměny za splnění úkolů. Stezka včetně karet s úkoly zůstane ještě na několik dní připravená tak, aby si ji mohli projít další lidé.

VÍCE O HONBĚ NAJDETE ZDE

 

Praha | Cholupičtí mladí hasiči plní pravidelné výzvy

Zajímavý způsob, jak zůstat mladým hasičům nablízku, našli vedoucí z pražských Cholupic. Děti dostávají každý týden kartu s novými úkoly. Ty jsou různě obtížné, a za jejich splnění lze získat různý počet bodů, které se pak započítávají do celkové tabulky.

VZOR HRACÍ KARTY 29.3.-4.4.

VZOR HRACÍ KARTY 5.-11.4.

VZOR HRACÍ KARTY 12.-18.4.

 

Ostravsko | Ukliďme Česko v Olbramicích

Olbramičtí členové se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Cílem jejich úklidu se stala strž u Zvonu. Do úklidu se zapojili i mladí členové z toho sboru. Jak uvedli zástupci sboru na svém facebooku: „Všichni zúčastnění přišli nažhaveni a byli rádi, že aspoň nějakou práci nemusejí dělat ONLINE,ale mohou se aktivně zapojit."

UKLIĎME ČESKO V OBRÁZCÍCH SDH OLBRAMICE

 

Třebíčsko | První tréninky MH lze realizovat za aktuálních opatření

Větu v titulku článku potvrzují členové SDH Dalešice. Kolektiv mladých hasičů se sešel k prvním jarním tréninkům disciplín Hry Plamen - mládež i trenéři dodržovali rozestupy a další pravidla, a i tak si naplno užili trénování za hezkého jarního počasí!

FOTOGALERIE SDH DALEŠICE

 

Českobudějovicko | Zlivská výprava za pirátským pokladem

Ve Zlivi pokračují v proaktivním vymýšlení a realizaci akcí pro hasičské děti i veřejnost. Tentokrát přichystali honbu za pirátským pokladem. Na cestu dlouhou přibližně 6,5 kilometru se podle Zlivských vedoucích postupně vydalo přes 100 dětí a přibližně 60 rodičů či prarodičů.

FOTOGRAFIE ZE STEZKY NAJDETE V PŘÍSPĚVKU HASIČŮ ZLIV

 

Opavsko | S hasiči do pohádkové přírody - od dubna až do června

„Stejně jako vy se i my v době lockdownu nudíme, a proto jsme pro Vás připravili stezku s úkoly a menším překvapením pro Vaše děti na konci," uvádějí hasiči z Píště na svém facebooku. Start stezky je u Pastoušky ve Vranici, na její trase je připravena desítka úkolů.

PŘÍSPĚVEK STRÁNKY HASIČI PÍŠŤ NAJDETE ZDE

 

Teplicko | Přípravy na Čarodějnice vrcholí

Na mnohých místech republiky vrcholí přípravy na blížící se „Čarodějnice". Na většině míst se místo klasických akcí spojených se soutěžením, zapálením vatry a opékáním buřtů přistoupí k náhradní variantě - procházením stezky. Nejinak tomu je i na Teplicku, kde se do společných příprav zapojili hasiči z Háje u Duchova a z Hrobu za pomoci ČČK. Na stezku se budou moct vydat jednotlivci i rodiny a projít si ji lze 1. května mezi 14:00-16:30. Přejeme vydařené počasí!

POZVÁNKA NA AKCI