HLavní úklidový termín byl v letošním roce vyhlášen na sobotu 6. dubna. Nicméně, po celý duben se konal nespočet úklidových akcí po celé republice a v mnoha z nich byli hlavními aktéra mladí hasiči.

Zde jeden z příspěvků, který ukazuje, že mladí hasiči nepomáhají jen v těchto dnech.

Dne 13. dubna se mladí hasiči SDH Luže zapojili do akce Ukliďme Česko- ukliďme svět. 
Počasí nám přálo, dočkali jsme se překvapení v podobě zimního bytu nějakého bezdomovce ve staré čističce. Nad rámec domluveného rajónu jsme uklidili i část břehu Novohradky.
Byla to už druhá akce pod záštitou města - ve vánočním čase se zapojili do akce "Vánoční strom splněných přání", kdy vytvořili přání na vánoční strom v Luži a splněná přání potom předali seniorům v DPS  a Domově spokojeného stáří v Luži. 
Další akcí byly " Vánoce pro zvířata v Zoo", kdy jsme do Jihlavské Zoo přivezli plné auto zeleniny, a odměnou nám bylo krmení žiraf. Chceme dětem ukázat, že práce dobrovolných hasičů není jen o výjezdech a požárním sportu, ale o každodenní pomoci spoluobčanům.
Nyní se naši starší mladí hasiči pustili do přípravy letáku pro své spolužáky - s pracovním názvem " Šikana - nikdy nejsi sám". Bude to druhý letáček- první byl pro seniory s názvem "Babičko, dědečku za dveřmi není vždycky kamarád"

Šárka Tererová