Vážení kamarádi, přátelé a kolegové,

SDH Miletín, VoTo Zelená Stopa a kamarádi Vás srdečně zveme na již 6. ročník PODZVIČINSKÉHO ZÁCHRANÁŘE aneb štěstí přeje připraveným.

Akce se koná ve středu 8.května 2019, v Miletíně a okolí.

Registrace do 8.15. následovat bude rychlý nástup a start prvních dvou hlídek bude v 8.30.

Pro Ty, kteří ještě nevědí o co go, jedná se o soutěž tříčlenných hlídek mladších 9-11let, starších 11-14 let a dorostu 14-18let v záchranářských, hasičských a zdravovědných znalostech a hlavně schopnostech. Startují souběžně vždy dvě hlídky, jedna maže v doprovodu vedoucího, který nezasahuje do průběhu plnění úkolu na stanovišti, může jen mlčet a koukat a možná, když bude chtít, tak skřípat zuby, (co si svým ovečkám bude říkat nebo i dělat mezi stanovišti, tak to nám je opravdu šuma fuk.)na zdravovědný a druhá na technický okruh. Okruhy nejsou na celkový čas, ale na získání co největšího počtu bodů na jednotlivých stanovištích.

Co Vás může čekat?

Zdravovědný okruh:  Nezlobte se, ale jednotlivá zranění Vám pro změnu opět samozřejmě neřeknu. Život Vám dopředu, také nic moc neříká. Pouze těm, kteří se oficiálně přihlásí, pak napíši název stanoviště, který může napovědět, ale i zavést na falešnou stoupu. Tak si potom vyber.  Jen jedno je v plánu. Nechte doma veškeré lékárničky, záchranářské brašny či batohy, letos pojedete improvizovaně. Jen s tím co máte na sobě a u sebe.

Technický okruh: Tak ten je také opravdu široký. Může Vás postihnout skákání přes švihadlo, člunkový běh, hasičský biatlon, práce s hadicemi, překážkový běh, určitě uzlování trochu z větší šířky než máme ve směrnicích, (tesařský, lodní, úvaz na proudnici, zkracovačka, plochá spojka, kovbojský neboli hasický, prusík, rybářský, dračí smyčka, píchaná osma, určitě bude dobré, když se naučíte nějaký improvisovaný sedák na slanění. (uzle se můžete naučit podle in-stránek – uzle, uzlíky), doufám, že bude zase nějaké eldorádo v korunách stromů. Možná něco z TFA, no uvidíme jaké békárny na Vás připravíme.

Hodnocení: na zdravovědném okruhu hlídka se snaží získat co nejvíc bodů za provedení z celkově možného. Letos hodnotící klíč „zjištění závady“- „odstranění závady“- „co k té závadě vedlo, jak se projevuje“. Body uděluje odborný rozhodčí.

Na technickém okruhu- získáváte body za správné provedení např. uzlování, potom body na množství např. skákání a některé úkoly jsou na čas, který se přepočte na body a ty se pak zase odečítají z celkového počtu získaných. Takže cíl je??? No přece co nejmenší číslička na stopkách. Pozor! Každý hodnotitel i figurant mají právo Vám udělit nějaký ten bod navíc. Za co? Za celkový dojem hlídky, spolupráci v týmu,……. Po minulých zkušenostech, jak některé hlídky přistupovali k plnění hlavně zdravovědných úkolů, tak letos notně přitvrdíme! Takže až rozhodčí, figurant chytne amok a vyhodí Vás ze stanoviště, máte smůlu jeli jste k nám zbytečně. Protesty se u nás v tomto případě nepodávají!!! Ikdyž víte, že ten zraněný je vlastně zdravý, je přesto zraněný!!! Nezlobte se, ale ten figurant se na té studené zemi opravdu neválí Vám pro divadlo nebo sobě pro zábavu!! Tak pozor!!!

Pozor! Hlídka hraje jako tým!!!!  Takže si pomáháme a navzájem se doplňujeme!  Nezdolání úkolu nevede nikdy k trestným bodům, získáváte pouze + body. Můžete i odmítnout něco udělat, nebudete diskvalifikováni. Jen nedostanete body, snad to někde naženete.

Přihlášky: CO NEJDŔÍVE, počet startujících hlídek je opět omezen na 20 kousků.

Startovné – opět 200Kč.

Občerstvení  bude opět nějak zajištěno .

 

P.S. Veškeré dotazy zodpovím na této adrese popřípadě na tomto mobilku 603495188.     

 Za organizační tým S pozdravem Hodně krve a svázané nohy  Béda-Kuky.