HASIČSKÁ SEMILSKÁ MLÁDEŽ SVÉMU MĚSTU OSTUDU NEDĚLÁ „O POHÁR DRÁČKA SOPTÍKA 2018“

V sobotu 6. října 2018 se v Jablonci nad Jizerou konala poslední soutěž letošního ročníku OSH Semily „O pohár dráčka Soptíka 2018“. Toho se za Semily účastnila družstva z Bítouchova, Podmoklic a ze Semil I. Celkem pět družstev v kategorii mladších (z 24) a čtyři družstva v kategorii starších (z 20). Ačkoliv žádné z nich nedosáhlo v hlavní soutěži na pomyslnou bednu, pět z nich se umístilo v první desítce. Nejúspěšněji bojovala družstva ze Semil I. (dvakrát 5. místo).

V hodnocení kategorie „Král útoků“ se bítouchovští mladší umístili na krásném 4. místě a u starších semilská jednička dokonce obsadila pódiové 3. místo. Letos byla poprvé hodnocena také kategorie „nejrychlejší útok“. Tu s přehledem získalo a první místo obsadilo družstvo starších z Bítouchova. I u mladších se nejlépe dařilo Bítouchovu a získal 5. místo.

Z celkem 44 všech družstev v obou kategoriích jich 9 je z našeho města, což odpovídá cca 20% ze všech účastníků. A to je myslím dost dobrá vizitka. Velké poděkování patří jak všem instruktorům a ostatních sestrám a bratrům, kteří se mládeži u nás věnují, ale i městu Semily a Libereckému kraji za jejich podporu za jejich morální i finanční podporu.

Ladislav Bruckner – místostarosta SDH Semily I.