V pátek 13. dubna 2018 z Telnice v okrese Ústí nad Labem směr Přibyslav vyrazila v odpoledních hodinách tři auta. Celkem 10 dětí, 4 dorostenci a dorostenky a 6 dospělých jelo na víkendový pobyt, který jsme vyhráli v Anketě dobrovolní hasiči roku 2017.

Cesta trvala celkem 4 hodiny, neboť počasí nám moc nepřálo – krupobití, déšť a silný vítr a jak se říká, ženili se všichni čerti. Na hotel jsme dorazili až po 19 hod., kde na nás čekala dobrá večeře a pak již relax a odpočinek. Sobotu jsme strávili v Jihlavě. V 9 hod. nás přivítal Jiří Nevosad na KOPISu, provedl nás a ukázal vše podstatné. Bylo zajímavé vidět, co se děje, když člověk zavolá na číslo 150, neboť jsme měli šanci si to zkusit. Poté jsme zamířili na stanici v Jihlavě. Obdivovali jsme hasičské vybavení, ale největší zážitek pro všechny bylo svézt se po tyči jako správní hasiči. Odpoledne jsme navštívili místní ZOO. Při cestě zpět z Jihlavy jsme využili číslo 150 ještě jednou, neboť přes silnici ve ¾ leželi tři spadlé smrky. Podvečer a večer byl ve stylu sportu a her.

V neděli na nás čekala prohlídka zámku v Přibyslavi a po obědě cesta domů do Telnice.

Děkujeme velice za dar v podobě víkendového pobytu, který nám dal šanci na příjemně strávený víkend a hromadu zajímavých a krásných zážitků.

Martina Crháková