V sobotu 27.1. 2024 se již po dvanácté sjeli do březnického kulturního domu mladí hasiči, aby zde změřili své síly v zimní soutěži. V KD Březnice se setkalo rekordních 43 družstev ve 3 kategoriích ze všech koutů okresu Příbram, dále z okresů přilehlých a i ze 400 km vzdáleného Uherského Hradiště. Celá soutěž se oproti minulým rokům kompletně změnila ve prospěch nové soutěže SH ČMS a to Závod hasičské všestrannosti a brannosti. Z původní zimní soutěže zbylo jen hadicové kolo a optické signály, a proto jsme měli z nadcházejícího průběhu soutěže obavy. Jakmile jsme spočítali konečný počet družstev, tak se obavy ještě trochu prohloubily. Nicméně kromě drobných zádrhelů šlo vše tak, jak mělo.

Jak bylo již zmíněno, naší soutěž navštívil i čerstvě založený sbor z Uherského Hradiště. Tato soutěž byla jejich první a odvezli si od nás domů medaile za účast. Doufáme a předpokládáme, že s nimi stále zůstaneme v kontaktu a v blízké době plánujeme i my návštěvu na jejich základnu.

Rád bych poděkoval Městské policii Březnice, Státní policii a Josefu Špelerovi za jejich prezentaci při průběhu soutěže, která měla mezi dětmi velký a kvalitní ohlas. Dále bych chtěl poděkovat březnickému kulturnímu oddělení za poskytnuté prostory a zajištění občerstvení. A nakonec všem, co byli na stanovištích jako rozhodčí.

SDH Březnice