II. středoškolské mistrovství České republiky v požárním sportu 2017

Středoškolské mistrovství České republiky v požárním sportu proběhlo teprve podruhé. I tentokrát se konalo v Pardubicích v areálu Střední průmyslové školy chemické, která má pro pořádání soutěží v požárním sportu ideální podmínky. Letošní ročník se vyznačoval velmi chladným počasím, kdy v celé republice bylo chladno, pršelo či sněžilo, ale v Pardubicích svítilo sluníčko, které tu zimu dělalo alespoň trochu snesitelnou, a mnozí soutěžící odjížděli s opálenými obličeji.

Letos se v rámci této soutěže utkalo celkem 32 školních týmů – 10 z kategorie ženy a 22 z kategorie muži. Zájem škol z celé republiky o tuto soutěž byl opravdu velký a pořadatelé museli sáhnout k nepopulárnímu kroku – bylo nutné omezit počet přihlášek, jelikož se během dvou dnů musejí zvládnout čtyři disciplíny.

A jak celé letošní klání dopadlo? Obhájci titulů z kategorie muži i z kategorie ženy za Střední průmyslové školy chemické Pardubice dokázali i letos získat oba Putovní poháry hejtmana Pardubického kraje pro středoškolské mistry ČR v požárním sportu. V kategorii ženy pak stříbrnou příčku obsadila Střední škola polytechnická z Českých Budějovic a bronz patří Obchodní akademii a hotelové škole v Třebíči. V kategorii muži si pro stříbrné medaile přišli žáci Střední průmyslové školy z Hranic na Moravě a třetí místo obsadila Střední průmyslová škola Třebíč.

A nesmíme zapomenout ani na disciplínu běh na 100 m s překážkami, kterou v kategorii muži v konkurenci dalších 140 soutěžících ovládl s časem 16,41 s Patrik Kligl ze SPŠCH Pardubice a kategorii žen, kde bojovalo celkem 87 děvčat, zase kralovala Kamila Krejčí z Gymnázia a jazykové školy ve Zlíně, která dosáhla času 17,79 s. A jak dopadl výstup na cvičnou věž? V této, teprve se rozvíjející disciplíně jsme mohli vidět pouze 17 mužů a 18 žen. Nejlepšího času pak dosáhla Kateřina Škvorová z Gymnázia ve Vlašimi (8,20 s) a Vojtěch Klenka ze Středního odborného učiliště zemědělského ve Chvaleticích (11,33 s – výstup do 3. podlaží).

Celkově se letošní soutěž podařila. Je to samozřejmě zásluha všech, kteří se na její přípravě a průběhu podíleli, ale velkou měrou přispěli i sponzoři. Díky nim si soutěžící odvezli z Pardubic nejen krásné zážitky, ale i pěkné ceny. Budeme rádi, když nám i v příštích ročnících zachovají přízeň a naše sportovní snažení podpoří. Velký dík všem!

 

VÝSLEDKY  STOVKY

VÝSLEDKY VĚŽÍ A ŠTAFET

 

Vše o II. Středoškoslkém mistrovství ČR v požárním sportu najdete ZDE