TFA mladého hasiče Dubno 2016

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Dubno ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci projektu Mladí hasiči 2016 uskutečnila již 7. ročník TFA mladého hasiče a 3. ročník Středoškolského mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Přinášíme dojmy z pohledu jedné z účastnic.

Dne 17. června 2016 proběhl úspěšně další, již sedmý, ročník TFA Dubno a 3. ročník Středoškolského mistrovství v disciplínách TFA Dubno, na kterém bojovali hasiči a hasičky o post nejsilnějšího hasiče. Jako vloni, tak i letos celý průběh soutěže živě odvysílala Fire.Tv, které děkujeme za spolupráci. Ve čtvrtek po přívalovém dešti a krupobití, kdy jsme měli na trati po kolena vody, jsme se obávali, že letos bude nová překážka, a to potápění a zároveň přeplavání s figurínou. Naši žáci však neváhali ani vteřinu a přiložili ruce k dílu. Každý kdo mohl, pomáhal dostat vodu z tratě, což se nakonec úspěšně podařilo.

I přes to, že počasí moc nepřálo, dokázali jsme za naši školu vybojovat krásné druhé místo ve Středoškolském mistrovství v disciplínách TFA. Dále se našim žákům podařilo obsadit dvě zlaté příčky, a to Markétě Křížkové, která si kromě zlaté medaile odnesla domů i titul mistryně středních škol v TFA, a Romanu Kohoutovi, který si též odnesl zlatou medaili a titul mistra středních škol v TFA. Všem zúčastněným závodníkům blahopřejeme a děkujeme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům, bez kterých bychom letošní ročník těžko uspořádali, a také vedení školy za organizaci a podporu. Nakonec také celé technické četě, která se starala o hladký průběh soutěže.

Doufám, že i příští rok se sejdeme v tak hojném počtu jako letos. Přihlášky na další ročník TFA budou zveřejněny v polovině února, tak nepropásněte svoji šanci, jelikož počet přihlášek je omezen na 100 závodníků. Těšíme se na Vás v dalším roce a doufáme, že opět vyhraje ten nejsilnější.

Za SOŠ a SOU Dubno Petra Vojtová, 2.PT.

VÝSLEDKY

 

7. ročník TFA mladého hasiče:

Mladí hasiči 12-14 let

Dorostenci 15-19 let

Ženy 15-40 let

Muži 20-40 let

 

3. ročník Středoškoslkého mistrovství v TFA

Dorost + muži

Ženy

Školy

 

Absolutní vítěz dorost + muži