Vzhledem k tomu, že Mezinárodní sportovní federace hasičů a záchranářů musela z organizačních důvodů zrušit letošní Mistrovství světa dorostu v požárním sportu, bylo nasnadě diplomatickou cestou najít jinou možnost mezinárodní účasti pro českou dorosteneckou reprezentaci.

Proto zástupci Vedení SH ČMS ve spolupráci s členy MSFHZ Zdeňkem Nytrou a Tomášem Lefnerem zahájili v Izmiru, na MS mužů a žen v PS, jednání s kolegy z Běloruska. Výsledkem byl projekt mezinárodní spolupráce, který se zakládá na reciproční výměně, která byla zahájena 1.-4.12.2017 v Bělorusku ve městě Borisov. V roce 2017 to bylo v podstatě jediné mezinárodní měření sil dorosteneckých družstev. Kromě pořádajícího Běloruska a našich týmů se akce zúčastnily také oba reprezentační výběry Lotyšska.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách : běh na 100 m s překážkami a výstup na věž, dle mezinárodních pravidel.

České družstvo dorostenek obsadilo v součtu výkonů mladší, střední a starší kategorie druhé místo v disciplíně výstup na cvičnou věž a na stometrové trati dokonce zvítězilo.

V hodnocení jednotlivců děvčata přivezla celkem 9 medailí. Zlaté medaile vybojovaly Lucie Tůmová a Kateřina Vébrová na stovkách a Lucie Pomahačová na věži. Stříbrné medaile si ze stovek vezou domů Kateřina Borovičková a Kateřina Mašková. Bronzové medaile pak získaly na stovkách Klára Hulínská, Apolena Kasalová a Lucie Pomahačová, na věži obsadila třetí stupínek Kateřina Borovičková.

Čeští dorostenci v týmových součtech brali v obou disciplínách druhá místa za Běloruskem. Mezi jednotlivci získali celkem 5 medailí a to dvě zlaté, zásluhou Vojtěcha Klenky a Lukáše Míky ze stovek, stříbro mají Vojtěch Klenka z věží a Matyáš Lefner ze stovek, bronzovou medaili dovezl Lukáš Míka z věží.

Pro českou výpravu měla své kouzlo zejména krásná sportovní hala, ve které se akce odehrávala i prohlídka hlavního města Minsk.

Druhá část projektu proběhne 29.4.-2.5.2018 v Ostravě pod názvem Visegradský pohár.

Poděkování náleží nejen českým reprezentantům a reprezentantkám, trenérům, členům realizačního týmu i vedení výpravy, ale zejména HZS ČR respektive HZS Ústeckého kraje za pomoc a podporu při zajištění dopravy na tuto mezinárodní akci a největší dík oprávněně zaslouží oba řidiči Pavel Kadavý a Pavel Fůs z HZS Ústeckého kraje, kteří velmi odpovědně a bezpečně dopravili všechny účastníky do Borisova i zpět.

 

VÝSLEDKY - DOROSTENCI

100 m - maldší dororstenci

100 m - sřední dorostenci

100 m - starší dorostenci

100 m týmy dle kategorií

věže - mladší dorostenci

věže - sřední dorostenci

věže - starší dorostenci

věže týmy dle kategorií

celkově dle států

 

VÝSLEDKY - DOROSTENKY

100 m - maldší dororstenky

100 m - sřední dorostenky

100 m - starší dorostenky

100 m týmy dle kategorií

věže - mladší dorostenky

věže - sřední dorostenky

věže - starší dorostenky

věže týmy dle kategorií

celkově dle států

 

FOTOGALERIE - SOBOTA

FOTOGALERIE - NEDĚLE