Den druhý. Z  hostitelsého města  XXII. Mezinárodní soutěže hasičské mládeže v klasických disciplínách CTIF, Martigny, které leží v údolí řeky Rhôny, nedaleko průsmyku Svatého Bernarda, v kantonu Valais, se česká výprava vydala na  výlet do podzemního jezera ST. Leonard nedaleko města Sion. Program pokračoval lehkým tréninkem mimo dráhu a večer otevření tábora, tentokrát netradičně se slavnostním zahájením olympiády.

Zítra, v úterý, už všechny čtyři týmy zamíří na první oficiální trénink disciplín štafeta a požární útok CTIF na stadionu. 

V Martigny startuje celkem 52 družstev z Běloruska, Bulharska, Česka, Estonska, Finska, Francie,  Chorvatska, Itálie, Japonska, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Srbska, Švédska, Švýcarska, Velké Británie.

Týmy reprezentující Českou republiku vzešly z podzimního kvalifikačního závodu konaného v Litomyšli. Jsou to děvčata ze Sboru dobrovolných hasičů Raškovice a chlapci z SDH Bludov a Písková Lhota. Děvčata z SDH Písková Lhota si účast zajistila vítězstvím na XXI. mezinárodní soutěži v rakouském Villachu (2017).

Na olympiádě jsou také čeští rozhodčí - Martina Crháková, Ludmila Vlášková a Petr Polášek.

Informace: 

mladez.dh.cz

www.ctif2019.ch

Facebook: sdruzenihasicu nebo  CTIF 2019

Instagram: sdruzeni_hasicu

Fotogalerie