Jaro je tady a po zimních přípravách byl zahájen letošní ročník hasičské okresní pohárové soutěže mládeže pod patronací OSH Semily „O dráčka Soptíka“ ročník 2019.

Jako první se ujal pořadatelství sbor z Košťálova. I když počasí k účastníkům nebylo zrovna nakloněno, i tak se do pořadatelské obce rozjelo hned 48 soutěžních družstev v obou kategoriích. Mladších se sešlo 25 a starších 23. Semilský okrsek reprezentovalo hned 12 družstev v součtu obou kategorií, což je rovných 25% ze všech účastníků. Po úspěšném zvládnutí celého tohoto kola si i navíc domů odvezli z 10ti možných hned 3 poháry. Semily I. za 2. a 3.místo a Bítouchov za 4.místo (30%). Krásná statistika, co říkáte.

Je vidět, že mládežnická družstva přes zimu pečlivě trénovala, aby se na letošní soutěže dobře připravila a sobotní výsledky z Košťálova říkají své. Všem gratuluji a jen tak dál.

Musím poděkovat i rodičům, které často tu naši hasičskou mládež na soutěže v minulosti doprovázeli a i letos tomu není jinak. Jejich fandění a podpora je radostí jak pro děti, tak i pro trenéry.

Ladislav Bruckner

zastupující starosta semilského okrsku