Vážení kamarádi, přátelé a kolegové,

Vím, už jste si mysleli, že si letos od záchranářské odpočinete. Sice moc tomu nechybělo a stalo se to skutečností, ale napnuly jsme s děvčaty své mozkové závity, vyhrabali volné místečko, a tak Vás nakonec přece jenom srdečně zveme na již 5. ročník PODZVIČINSKÉHO ZÁCHRANÁŘE aneb štěstí přeje připraveným.

Akce se koná v sobotu 8. května 2018 v Sousedském domě v Miletíně.

Registrace do 8.15. následovat bude rychlý nástup a start prvních dvou hlídek bude v 8.30.

Pro Ty, kteří ještě nevědí o co go, jedná se o soutěž tříčlenných hlídek mladších 9-11let, starších 11-14 let a dorostu 14-18let v záchranářských, hasičských a zdravovědných znalostech a hlavně schopnostech. Startují souběžně vždy dvě hlídky, jedna maže na zdravovědný a druhá na technický okruh. Okruhy nejsou na celkový čas, ale na získání co největšího počtu bodů na jednotlivých stanovištích.

Co Vás může čekat?

Zdravovědný okruh:  Nezlobte se, ale jednotlivá zranění Vám opět neřeknu, život Vám dopředu, také nic moc neříká. Pouze těm, kteří se oficiálně přihlásí, pak napíši název stanoviště, který může napovědět, ale i zavést na falešnou stoupu. Tak si potom vyber. 

Technický okruh: Tak ten je opravdu široký. Může Vás postihnout skákání přes švihadlo, člunkový běh, hasický biatlon, práce s hadicemi, překážkový běh, určitě uzlování trochu z větší šířky než máme ve směrnicích, (tesařský, lodní, úvaz na proudnici, zkracovačka, plochá spojka, kovbojský neboli hasický, prusík, rybářský, dračí smyčka, píchaná osma, určitě bude dobré, když se naušíte nějaký improvisovaný sedák na slanění. (uzle se můžete naučit podle instránek – uzle, uzlíky), doufám, že bude zase nějaké eldorádo v korunách stromů. Možná něco z TFA, no uvidíme jaké býkárny na Vás připravíme.

Hodnocení: na zdravovědném okruhu hlídka se snaží získat co nejvíc bodů za provedení z celkově možného. Letos hodnotící klíč „zjištění závady“- „odstranění závady“- „co k té závadě vedlo, jak se projevuje“. Body uděluje odborný rozhodčí.

Na technickém okruhu- získáváte body za správné provedení např. uzlování, potom body na množství např. skákání a některé úkoly jsou na čas, který se přepočítáva na body a ty se pak zase odečítají z celkového počtu získaných. Takže cíl je??? No přece co nejmenší číslička na stopkách. Pozor! Každý hodnotitel i figurant mají právo Vám udělit nějaký ten bod navíc. Za co? Za celkový dojem hlídky, spolupráci v týmu,……. Po loňské zkušenosti, jak některé hlídky přistupovali k plnění hlavně zdravovědných úkolů, tak letos notně přitvrdíme! Ikdyž víte, že ten zraněný je vlastně zdravý, je přesto  zraněný!!! Nezlobte se, ale ten figurant se na tý studený zemi opravdu neválí Vám pro divadlo nebo sobě pro zábavu!!

Pozor! Hlídka hraje jako tým!!!!  Takže si pomáháme a navzájem se doplňujeme!  Nezdolání úkolu nevede nikdy k trestným bodům, získáváte pouze + body. Můžete i odmítnout něco udělat, nebudete diskvalifikováni. Jen nedostanete body, snad to někde naženete.

Přihlášky: CO NEJDŔÍVE, počet startujících hlídek je opět omezen na 20 kousků

Startovné – opět 200Kč.

Občerstvení zajištěno  ( párečky v rohlíku, gulášek, nějaká ta pizza, něco sladkého, kafíčko, čajíček, limonádka, no jen ne alkohol.)

 

P.S. Veškeré dotazy zodpovím na této adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 Za organizační tým S pozdravem Hodně krve  Béda-Kuky.