V Zámeckém parku odstartovala první disciplína, závod požárnické všestrannosti, Mistrovství ČR Hry Plamen 2019. Závod prověřil všestrannou sportovní zdatnost soutěžících a zároveň jejich znalosti v oblasti požární ochrany.

Na trati dlouhé téměř tři kilometry plnily pětičlenné hlídky úkoly na celkem šesti stanovištích.  Za chybné plnění obdržely trestné body, resp. minuty, které se přičetly k běžeckému času. Na prvním stanovišti čekala závodníky střelba. Následovalo určování topografických značek a orientace mapy pomocí buzoly a určení azimutu jednoho ze tří orientačních bodů. Na třetím stanovišti se vázaly uzle - tesařský, lodní, úvaz na proudnici, zkracovačka a plochá spojka.  Další byla požární ochrana, kde si každý vylosoval jednu grafickou značku technických prostředků požární ochrany a přiřadil ji k odpovídajícímu prostředku. Druhým úkolem bylo určení  vhodného a nevhodného hasicího přístroje pro vylosovanou skupinu hořlavých látek.  Dále všichni překonali třímetrovou vzdálenost na laně zavěšeném mezi dvěma stromy. Poslední byla zdravověda, kde se hlídka rozdělila na trojici a dvojici a splnila ošetření zraněného kolene a znehybnění horní končetiny.

Na start závodu se postavilo 29 hlídek a trasu zvládaly uběhnout v rozmezí 14 až 27 minut. Nejrychleji (15:19 minut) a bez trestných bodů běžela druhá hlídka SDH Lukavice  z Pardubického kraje. Na 2. místo se zařadil tým středočeských Počepic s běžeckým časem  15:41 minut a pouhými 2 trestnými body ze střelby. Třetí místo vybojoval Chlumec nad Cidlinou (Královéhradecký kraj)  časem 15:19 minut a 3 trestnými body ze střelby.

V neděli 30. června čeká týmy dopolední trénink, v 13,00 hodin pak slavnostní zahájení mistrovství na vlašimském stadionu Na Lukách a od 14,30 budou postupně probíhat disciplíny požární útok CTIF, štafeta CTIF a štafeta dvojic.

FOTOGALERIE