Druhý den Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu soutěžili jednotlivci (dorostenci a dorostenky) rozdělení do věkových kategorií mladší (13-14 let), střední (15-16) a starší (17-18) ve dvojboji, při němž na stometrové dráze překonají překážku s oknem a přenesou hasicí přístroj na podložku.

Nejrychleji v cíli byli dorostenci Martin Šourek z SDH Struhařov (mladší), Jan Šváb z SDH Dobřany (střední) a Lukáš Míka z Jetřichovce (starší). Mezi dorostenkami to byly Leona Novotná z SDH Skuteč (mladší), Lucie Pomahačová z Kvasejovic (střední) a Eva Kašparcová z Žernovníku (starší).

V celkovém součtu bodů vzešli noví mistři a mistryně republiky:

Dorostenci mladší: Martin Šourek (Struhařov), střední Jan Šváb (Dobřany) a starší Lukáš Míka (Jetřichovec)

Dorostenky mladší: Šárka Hájková (Bystřice nad Úhlavou), střední Lucie Ledvinová (Dešenice) a starší Klára Hulínská (Kvasejovice).

Družstva startovalo ráno štafetou na 4 x 100 metrů, při které závodníci postupně překonají domeček/dorostenky překážku s oknem, překonají kladinu, seberou hadice, které připojí na rozdělovač a na proudnici, následně ji v pásmu odpojení odpojí a na posledním úseku je přenášen hasicí přístroj na podložku. Mezi dorostenkami byla nejrychlejší děvčata z Úněšova (65,27) před Skutčí (65,94) a Pískovou Lhotou (66,22). V kategorii dorostenců zvítězil tým SDH Brada-Rybníček (59,57) před Manětínem (61,69) a Střezimíří (61,77).

Poslední disciplínou byl požární útok, v němž se rozhodovalo o mistrovských titulech. Nejrychleji jej  zvládli kluci z jihomoravského Bořitova (27,46) a dorostenky z SDH Bludov (27,16).

V celkovém součtu bodů se novými mistry republiky dorostu v požárním sportu stali závodníci z Brady-Rybníček (Královéhradecký kraj) před středočeskou Střezimíří a Novou Vsí z Moravskoslezského kraje. V kategorii dorostenek zvítězila děvčata z SDH Úněšov (Plzeňský kraj) před Jabloňovem (Kraj Vysočina) a Skutčí (Pardubický kraj).