Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu zahájeno

Ve středu 4. 7. 2018 začalo půl hodině po poledne na Atletickém stadionu Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu, kterého se zúčastní nejlepší týmy dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů. V průběhu dvou dnů se představí v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test z požární ochrany a požární útok. Závodit budou také nejlepší jednotlivci, dorostenci a dorostenky, ve věkových kategoriích mladší, střední a starší a to v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.

Mistrovství bylo zahájeno za přítomnosti starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karla Richtera, předsedy Sdružení sportovních svazů Zdeňka Ertla, ředitele Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje brig. gen. Františka Pavlase a Přemysla Švarce, vedoucího odboru sportu Magistrátu města Plzně.

První disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami a test z požární ochrany. Nejprve se na rozpálenou tartanovou dráhu postavila děvčata.

Nejrychlejší byly jednotlivkyně: starší - Klára Hulínská 17,71(Kvasejovice), střední Lucie Ledvinová 17,56 (Dašenice) a mladší Šárka Hájková 18,64 (Bystřice nad Úhlavou).

Nejlepší jednotlivci: starší  Lukáš Míka 16,94 (Jetřichovec), střední  Jan Šváb 16,07 (Dobřany), mladší Martin Šourek 17,65 (Struhařov).

V soutěži družstev dosáhla nejrychlejšího času 16,33 Kateřina Vébrová z SDH Úněšov (Plzeňský kraj) a v součtu časů týmů to byl právě Úněšov, který stovky vyhrál před středočeskou Pískovou Lhotou a Raškovicemi (Moravskoslezský kraj).

V družstvech dorostenců zvítězil David Staněk z SDH Nová Ves (16,93). V součtu časů na této disciplíně zvítězilo družstvo SDH Brada-Rybníček, před středočeskou Střezimíří, a o jednu jedinou setinu vteřiny třetí Oznice (Zlínský kraj).