Po skončení týmové soutěže Mistrovství České republiky hry Plamen se na start šedesátimetrové dráhy postavili jednotlivci v kategorii dívky a chlapci. Jejich úkolem bylo přeskočit překážku (dívky příčné břevno 70 cm vysoké a chlapci bariéru vysokou 150 cm), sebrat dvě hadice, překonat kladinu, spojit hadice, napojit na rozdělovač a s napojenou proudnicí doběhnout do cíle.

Nejprve se na dráhu postavilo 67 chlapců.  Mezi nimi také nejmladší účastník letošního mistrovství - Juraj Pčolinský z Dolních Měcholup, kterému při jeho obou pokusech fandila plná tribuna. Závod se vyvinul natolik dramaticky, že bylo nutné zařadit rozběh, ve kterém se přímo bojovalo o bronzovou příčku. Martin Holčák z Oznice a Lukáš Pergl z Manětína totiž zaběhli navlas stejný čas (11,92) a oba měli druhý pokus neplatný. V přímém souboji pak byl rychlejší Lukáš. Druhý byl Martin Zradička z Pískové Lhoty (11,87) a mistrem republiky v běhu na 60 metrů s překážkami se stal Petr Loukota z Vědomic.

Stejně tak vyrovnané výkony jsme viděli v kategorii dívek, do níž nastoupilo 43 závodnic. Na prvních devíti příčkách se umístila děvčata s časy pod 13 vteřin. Mistryní republiky se pro rok 2018 stala Libuše Holečková z Dolní Dobrouče (12,03) před Sárou Kaprovou z Manětína (12,30) a Klárou Hudcovou z Vědomic (12,68).

Ve středu 4. 7. 2018 začíná v 12,30 na Atletickém stadionu Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu, kterého se zúčastní nejlepší týmy dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů. Představí se v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test z požární ochrany a požární útok. Závodit budou také nejlepší jednotlivci, dorostenci a dorostenky, ve věkových kategoriích mladší, střední a starší a to v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z požární ochrany a dvojboj.