Domácí tým se stal Mistrem republiky

Poslední disciplína družstev, požární útok,  výrazně zamíchala celkovým pořadím. Mistry republiky ve hře Plamen se pro rok 2018 stali mladí hasiči z Manětína (Plzeňský kraj) před stříbrnou Oznicí (Zlínský kraj) a bronzovým Bludovem (Olomoucký kraj).

Po dvou dnech zbývalo na Mistrovství České republiky odběhat poslední dvě disciplíny. Tou první byla štafeta 4 x 60 metrů, v níž týmy staví na start dvě čtyřčlenné štafety. Závodníci postupně překonají kladinu, bariéru nebo příčné břevno, přenesou hasicí přístroj na desku a v posledním úseku je napojována hadice na rozdělovač a proudnici a ta je donesena do cíle. A padaly krásné časy! Ten nejlepší dala první čtyřka středočeské Pískové Lhoty - 38, 29 před jihomoravským Mistřínem (38,68) a  Manětíněm z Plzeňského kraje (38,69).

Rozuzlení celkových výsledků přinesly požární útoky. Ani jeden pokus se nepodařil průběžně první Pískové Lhotě a posunuly se tak až na konečně páté místo. Manětín (před disciplínou druhý) bral na útocích časem 23,07 šesté místo. Bludov, průběžně pátý, předvedl druhý nejrychlejší pokus za 20,99.  Královskou disciplínu ovládly Michálkovice (20,31) a bronzovou příčku bral Chlumec nad Cidlinou (21,17).

Mistrovství pokračuje odpoledním přeborem jednotlivců v běhu na 60 metrů s překážkami.