První disciplína odstartovala Mistrovství ČR hry Plamen

Patnáct nejlepších týmů z jednotlivých krajů republiky se sešlo v Centru Caolinum k plnění závodu požárnické všestrannosti. Ten prověřuje všestrannou sportovní zdatnost soutěžících a zároveň jejich znalosti.

Na trati dlouhé téměř tři kilometry plnily pětičlenné hlídky úkoly na celkem šesti stanovištích.  Za chybné plnění obdržely trestné body, resp. minuty. Ty se přičetly k běžeckému času. Na prvním stanovišti čekala závodníky střelba. Následovalo překonání třímetrové vzdálenosti na laně zavěšeném mezi dvěma stromy. Dále všichni určovali topografické značky a společně orientovali mapu pomocí buzoly a určili azimut jednoho ze tří orientačních bodů. Na čtvrtém stanovišti se vázaly uzle - tesařský, lodní, úvaz na proudnici, zkracovačka a plochá spojka. Na zdravovědě se hlídka rozdělila na trojici a dvojici a splnila ošetření zraněného kolene a znehybnění horní končetiny. Posledním stanovištěm byla požární ochrana, kde si každý vylosoval jednu grafickou značku technických prostředků požární ochrany a přiřadil ji k odpovídajícímu prostředku. Druhým úkolem bylo určení vhodného a nevhodného hasicího přístroje pro vylosovanou skupinu hořlavých látek. 

Z dvaceti šesti hlídek jedna zabloudila, vynechala některá kontrolní stanoviště a proto byla z disciplíny diskvalifikována. Trať zvládli nejrychleji a s pouhými dvěma trestnými body ze střelby závodníci ze středočeské Střezimíře. Druhý  se stejným počtem trestných minut, ale o něco málo horším běžeckým časem skončil Manětín z Plzeňského kraje. A třetí místo brala Oznice ze Zlínského kraje.