Zlín patřil hasičskému sportu

Ve dnech 4. - 5. července se na Stadionu mládeže uskutečnilo Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Závodila družstva dorostenců a dorostenek a jednotlivci ve věkových kategoriích mladší (13-14 let), střední (15-16 let) a starší (17-18 let).

Družstva čekaly disciplíny běh na 100 metrů s překážkami, štafety 4 x 00 metrů a požární útok. Ve stovkách vyhrálo družstvo dorostenek z Morkovic, přičemž nejrychleji běžela Lucie Macháňová právě z Morkovic (17,49 s) a družstvo dorostenců ze Širokého Dolu. Nejrychleji běžel Vojtěch Klenka (16,73s).

Ve štafetách zvítězila děvčata z Úněšova a kluci ze Širokého Dolu. Královská disciplína, požární útok, opět zamíchal pořadím. Čelnímu družstvu ze Širokého Dolu se útoky nepovedly a čas jim stačil až na 8. místo a v disciplíně zvítězili kluci ze Senetářova. Také v kategorii děvčat útoky rozhodovaly. Ani vedoucím děvčatům (z Morkovic) se útok nepovedl podle jejich představ. A byl to úplně poslední pokus, který rozhodl. Zvítězila děvčata z Bozkova.

Mistry republiky se v kategorii dorostenců se stali borci z SDH Brada-Rybníček (Královéhradecký kraj) a v kategorii dorostenek děvčata z Pískové Lhoty (Středočeský kraj).

Kategorie jednotlivců závodila v běhu na 100 metrů, dvojboji a testu z požární ochrany. A jaké bylo celkové pořadí?

Dorostenky mladší: 1. Kateřina Mašková (SDH Ruda), 2. Tereza Šafářová (SDH Zahořany) a 3. Lucie Ledvinová (SDH Dešenice)

Dorostenky střední: 1. Anežka Švrčková (Raškovice), 2. Apolena Kasalová (SDH Dobrá) a 3. Štěpánka Horská (SDH Žlutice)

Dorostenky starší: 1. Simona Krampotová (SDH Semetín), 2. Lucie Tůmová (SDH Malechov), 3. Klára Hulínská (SDH Kvasejovice)

Dorostenci mladší: 1. Jiří Stehlík (SDH Petrovice u Blanska), 2. Radek Sibera (SDH SDH Křešice), 3. Vojtěch Šváb (SDH Kamenec u Poličky)

Dorostenci střední:  1. Lukáš Míka (SDH Jetřichovec), 2. Štěpán Kašparec (SDH Žernovník) a 3. Lukáš Bubeníček (SDH Skuteč)

Dorostenci starší: 1. Jiří Přikryl (SDH Kuřim), 2. Tomáš Žurovec (SDH Frýdek) a 3. Miroslav Mareček (SDH Bílá Třemešná)