Závod požárnické všestrannosti odstartoval Mistrovství ČR hry Plamen

Zlín (1. 7. 2017) - První červencový den patřil ve Zlíně na Mistrovství České republiky hry Plamen disciplíně závod požárnické všestrannosti, který se uskutečnil v městském lese na Letné. Dvacet šest  pětičlenných hlídek z 15 družstev absolvovalo náročnou trať dlouhou tři kilometry a plnilo úkoly na stanovištích – střelba, první pomoc, uzlování, topografie, požární ochrana, překonání lana. K běžeckému času, který se pohyboval kolem 30 minut, se hlídkám přičetly případné trestné body za chybně splněné úkoly a každému družstvu se pak započítal do celkového hodnocení výsledek lepší hlídky.

V první disciplíně zvítězilo družstvo SDH Dolní Dobrouč, na druhém místě se umístili závodníci z SDH Manětín a třetí místo obsadili mladí hasiči SDH Žlutice.

Připomeňme, že v letošním roce slaví hra Plamen 45. výročí svého trvání. První ročník se tak konal v roce 1972. V prvních letech byly do náplně hry zařazeny disciplíny kvíz, branný závod, hadicové štafety, štafety požárních dvojic, vázání uzlů a rozvinování hadic na kuželky. V současnosti je činnost s kolektivy mladých hasičů postavena na koncepci Stromu života mladého hasiče, jehož pevnými kořeny jsou právě tradice hnutí, zázemí, celoplošná dostupnost a kvalifikovaní vedoucí. Základním kamenem práce s mládeží je právě hra Plamen založená na dvou základních aspektech – volnočasové a vzdělávací činnosti a na rozvoji fyzické kondice prostřednictvím sportovních disciplín mladých hasičů jako příprava pro budoucí dobrovolnickou činnost v záchranářských jednotkách. O tom, že jsou hasičské kroužky oblíbenou aktivitou, svědčí každoročně narůstající členská základna mladých hasičů ve věku 3 – 18 let, kterých  je aktuálně téměř 60 tisíc.