Okresní sdružení hasičů (OSH) Tábor pořádalo v sobotu 9. října podzimní kolo hry Plamen. Tzv. závod požárnické všestrannosti se uskutečnil v malebném prostředí obce Oldřichov na Mladovožicku.
Běhu požárnické všestrannosti v Oldřichově se zúčastnilo 36 hlídek starších hasičů do 15 let. Jak informovala Klára Peclinovská z kanceláře OSH Tábor, soutěž se konala za přísných hygienických podmínek. "Z důvodů protiepidemických opatření soutěžící přijížděli postupně dle stanoveného času a následně po splnění závodu hned odjížděli, tak aby se kolektivy nepotkaly," vysvětlila. Pořadatel OSH Tábor si pochvalovalo výbornou spolupráci s místním sdružením dobrovolných hasičů. "Zapojila se velká část SDH Oldřichov a podpořil nás i významný host, starosta Mladé Vožice a současně senátor Jaroslav Větrovský," zmínila Peclinovská.
Závodu se zúčastnilo 20 pětičlenných hlídek v kategorii mladších, ročníky 2011-2015 a 36 hlídek v kategorii starších, ročníky 2007-2010. "Přijelo celkem jednadvacet různých sborů dobrovolných hasičů z celého okresu Tábor, starší absolvovali trať o délce tří kilometrů, mladší o jeden kilometr méně," upřesnila.
Na trase soutěžící čekalo celkem šest stanovišť, kde zkušení rozhodčí prověřovali nejen jejich znalosti ale i schopnosti. Závodníci plnili disciplíny, jako je střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, první pomoc, určování prostředků požární ochrany a překonání překážky za pomocí vodorovného lana.
 
autor: Lenka Pospíšilová
zdroj: www.taborsky.denik.cz, online 12. 10. 2021