Závod požárnické všestrannosti prověřil znalosti i fyzickou

připravenost mladých hasičů a dorostu z okresu Prostějov

V sobotu 6. 10. 2018 se ve Vitčickém lese konalo I. okresní kolo celostátní hry PLAMEN 2018/2019. Závodu se zúčastnilo 25 hlídek mladších hasičů (6-11 let), 38 hlídek starších hasičů (12-15 let) a 7 hlídek dorostu – z toho 2 družstva dívek, 2 chlapců a 3 smíšené. Hlídku tvoří vždy 5 členů, takže celkem trať dlouhou cca 2,6 km běželo 350 dětí, jen dorost měl trasu o něco delší. První hlídka vyběhla v 8:50 h. a poslední doběhla v 15:25 hodin.

Celou organizaci závodu připravila Okresní odborná rada mládeže v čele s Josefem Havelkou. Všichni členové odborné rady společně s dalšími rozhodčími se pak po ranním nástupu v 8:30h. jako rozhodčí zhostili svých úkolů, aby na jednotlivých stanovištích hodnotili úkoly dětí z oblasti střelby, požární ochrany, topografie, uvázání uzlů, překonání překážky na laně a zdravovědy. Zázemí pro soutěžní družstva, občerstvení, zdravotnickou služby a jednotlivá stanoviště včetně sladkých odměn zajistili společně členové z okrsku č. 16 – SDH Doloplazy, Hruška, Němčice nad Hanou, Obědkovice, Pivín, Víceměřice, Vitčice, Vrchoslavice, Srbce a Dobromilice a okrsku č. 17 – SDH Dřevnovice, Koválovice-Osíčany, Mořice, Nezamyslice, Těšetice a Tištín. Velké poděkování patří HZS za zapůjčení vysílaček, Mysliveckému sdružení Vitčice za propůjčení chaty, obci Vitčice a Arcibiskupství olomouckému, kteří nám umožnili konání této akce pro mladé hasiče na svých pozemcích. Díky dotaci z Olomouckého kraje bylo pro všechny zajištěno občerstvení.

První místo v kategorii mladších žáků obsadil SDH Brodek u Konice, druhé SDH Pěnčín a třetí SDH Horní Štěpánov. V kategorii starších žáků obsadil první místo SDH Horní Štěpánov, druhé SDH Pěnčín a třetí SDH Vrahovice. V kategorii dorostenců-smíšené družstvo se první umístil SDH Jednov, druhý SDH Dřevnovice a třetí SDH Želeč. V kategorii dorostenek obsadily první místo děvčata z SDH Služín a druhé se umístili děvčata z SDH Klopotovice. V kategorii dorostenců vyhráli chlapci z SDH Vrahovice a druzí skončili chlapci z SDH Otinoves. Ceny a diplomy předával starosta OSH Prostějov Jan Brabec za asistence náměstka Grepla Bořivoje a dalších členů.

Na II. okresním jarním kole se opět potkáme ve Vitčicích na hřišti v sobotu 18. 5. 2019, první dva kolektivy v kategorii starších  a první družstva dorostu dívek a chlapců  nebo jednotlivců postupují do Krajského kola mládeže a dorostu, které ve dnech 7. - 9. 6. 2019 bude spolupořádat OSH Prostějov.

Mgr. Marcela Vystrčilová (kancelář OSH Prostějov)  

Foto: Clarisse Vystrčilová, Marcela Vystrčilová

FOTOGALERIE