V sobotu 12. ledna 2019 odstartoval v Příbrami první z veřejných kempů sportovní přípravy dorostu. Ústřední odborná rada mládeže pro tento rok zvolila jiný systém přípravy i pro zájemce o reprezentační výběr. Sportovních kempů se může zúčastnit kdokoliv ve věku 13 – 18 let, kdo splňuje předepsaný výkonnostní limit aspoň v jedné z hodnocených disciplín ( běh na 100 m nebo výstup na věž). Mimo limitní účast je umožněna zájemcům z kategorie mladší tj. ročníky narození 2005, 2006.

V Příbrami se sešlo 28 mladých hasičských sportovců. Trenéři Radim Juřena a Pavel Maňase zaměřili zejména na techniku výstupu na věž a fyzickou kondici. Zimní období je z hlediska sportovní přípravy v požárním sportu ideální právě pro kondiční průpravu. Trénink zahájily dívky a odpoledne pokračovali chlapci. Mezi účastníky byli jak loňští reprezentanti, tak celá řada nových tváří.

O první dojmy jsme požádali Kačku Vébrovou.

1) V roce 2018 jsi byla členkou reprezentačního družstva dorostenek. Jak hodnotíš změnu systému zimní sportovní přípravy dorostu obecně, kdy nebyla ustanovena reprezentace, ale byla vyhlášena série veřejných, i když výkonnostně limitovaných kempů, na třech různých místech v ČR?

Tak určitě mají kempy něco do sebe, jelikož jsem z Plzně, tak jsem určitě ráda, že nemusím jezdit až do Ostravy nebo Bludova na soustředění.

A také mi vyhovuje, že kemp je na jeden den a ne na celý víkend.

2) Co nový systém konkrétně tobě přináší pozitivního a co naopak budeš postrádat oproti minulému roku?

Určitě je super, že nás na kempu je méně a trenéři budou mít více času nám třeba s něčím pomoci. Naopak si myslím, že když s holkami nebudeme na kempech spolu, že se moc nepoznáme.

3) Jaké jsou tvé sportovní cíle v roce 2019?

Cíl asi žádný nemám, co se má stát se stane.

 

Kempy sportovní přípravy dorostu pokračují 20.ledna v Plzni, 26. ledna v Pardubicích a 27. ledna v Ostravě.

Monika Němečková