Dorostenecké tituly ve výstupu na cvičnou věž rozděleny!

První disciplínou a prvními mistrovskými tituly bylo odstartováno 46. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 64. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. Na startovní čáru se postupně postavilo celkem 23 dorostenek a 24 dorostenců.

Medaile dorosteneckým kategoriím předali Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, plk. Ing. Lakis Jordanidis, statutární zástupce ředitele HZS hl. m. Prahy a  JUDr. Ing. Zdeněk Ertl, předseda Sdružení sportovních svazů České republiky.

Kategorie dorostenek

Titul Mistryně ČR v kategorii mladších dorostenek ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže  získala pro SDH Kvasejovice Lucie Pomahačová díky času 8,21 s.  Stříbro  vybojovala Kateřina Kubíková z SDH Lhenice v čase 8,45 s. Bronz si odvezla Kateřina Mašková z SDH Ruda za 8,69 s.

V kategorie středních dorostenek získala titul Mistryně ČR ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže Apolena Kasalová SDH Dobrá, s časem 8,04 s, druhé místo patří Štěpánce Horské z SDH Žlutice za 8,08 s a třetí příčku obsadila Kateřina Borovičková z SDH Morkovice v čase 8,11 s.

V kategorii starších dorostenek si zlato vybojovala Lucie Macháňová SDH Topolany za  8,15 s. Stříbro patří Lucii Tůmové z SDH Malechov, čas výstupu 8,22 s, a bronz si z Prahy odváží Klára Hulínská z SDH Kvasejovice za čas 8,37 s.

Kategorie dorostenců

Kategorii mladších dorostenců ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže ovládl Martin Holčák z SDH Oznice, čas výstupu 7,37 s, před stříbrným Matyášem Lefnerem z SDH Ostrava - Nová Ves v čase 7,42 s a třetí příčka stupňů vítězů patří Ondřeji Adámkovi z SDH Ostrava - Michálkovice s  časem 7,91 s.

Zlato v kategorii středních dorostenců ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže získal za čas 7,71 s Lukáš Gerža z SDH Oznice, druhé místo vybojoval Radim Knotek z SDH Střezimíř v čase 7,88 s a bronz získal Prokop Kasal z SDH Dobrá v čase 7,89 s.

Do 3. podlaží cvičné věže nejrychleji vystoupal v kategorii starší dorostenci Vojtěch Klenka z SDH Brloh v čase 11,07 s. Díky času 11,45 s získal stříbro Marek Peštál z SDH Budíkovice a bronz si odváží Michal Krupka z SDH Polabiny za čas 11,68 s.

Rychlost, odvaha, přesnost a souhra, to jsou hasiči a hasičky, to jsou hasičské týmy. Ty nejlepší můžete vidět v rámci Mistrovství ČR v požárním sportu 2017 v Praze, které právě probíhá! Soutěže jednotlivců i týmů. Požární sport jako simulace skutečných zásahů. Přijďte se podívat na zručnost profesionálních hasičů, dobrovolných hasičů mužů i žen!