Poslední listopadový víkend se v Ostravě – Vítkovicích konalo závěrečné kolo Českého halového poháru v běhu na 60 m přes překážky. V atletické hale se setkalo okolo 700 hasičských závodníků.  Děti ve věku od 7 do 15 let závodí ve čtyřech kategoriích – mladší a starší žáci, mladší a starší žákyně. Celá soutěž byla živě přenášena „hasičskou“ internetovou televizí.

Závody se konaly v disciplíně běh na 60 m přes překážky. Závodník musí zvládnout 60 m trať, na které musí překonat bariéru (dívky a mladší chlapci 70 cm, starší chlapci 150 cm), přenést hadice přes kladinu dlouhou 4 m, vysokou 80 cm a širokou 20 cm, a nakonec hadice pospojovat a doběhnou do cíle. Vyhrává závodník s nejrychlejším časem. Jedná se o jednu z mála individuálních disciplín, které hasičská mládež absolvuje.

Ostravsko-beskydské šedesátky 2017 zahájili mladší dívky, kdy se na start postavilo 147 dívek. Ty se utkaly ve dvou základních kolech, které se započítávaly do českého halového poháru. Osm nejlepších, tedy nejrychlejších závodnic se zúčastnilo vyřazovacích rozběhů o absolutního mistra Ostravsko-beskydských šedesátek.  A jak to dopadlo po základních kolech dopadlo? Na 3. místě se umístila Vendula Jílková z Bludova, 2. místě Hrabovská Markéta také z Bludova a vítězem se stala Petrušková Michaela ze Spišské Nové Vsi. Ve finálových rozbězích se pořadí trošku promíchalo a absolutním mistrem Ostravsko-beskydských šedesátek 2017 se stala Vendula Jílková z Bludova. Převahu Bludova ještě potvrdila třetím místem Hrabkovská Markéta.  Druhé místo si svým během ve finále vydobyla Petrušková Michaela ze Spišské Nové Vsi.  Příjemnou příjemností bylo vyhlášení celého seriálu soutěží Českého halového poháru 2017, který v kategorii mladší dívky vyhrála Vendula Jílková z Bludova.

Mladších chlapců se na start závodu postavilo 159. Vítězem Ostravsko-beskydských šedesátek 2017 (základních kol) se stal Jan Hudec z SDH Křešice. Následován Vítem Vymazalem (SDH Morkovice) a Ondrou Kábelem (SDH Suteč).  Absolutním mistrem OBŠ 2017 se ve finálovém rozběhu stal Vymazal Vít z SDH Morkovice, který se dostal řad dva závodníky SDH Výčapy – Pecháčka Daniela a Svobody Tomáše. Vítězem Českého halového poháru 2017 se stal Vít Vymazal z SDH Výčapy.

Po obědě následovaly kategorie starších dívek a starších chlapců. Starších dívek bylo 171 dívek. Nejlepší z nich v základních kolech byly – Kateřina Borovičková z SDH Morkovice (1. místo), Krempaská Viktória ze Spištské Nové Vsi (2. místo) a Chovancová Tereza (SDH Raškovice). Ve finálových rozbězích se pořadí trošku promíchalo. Absolutní mistryní se stala Kateřina Borovičková. Hudcová Klára a Krempaská Viktória se podělily o 2 a 3 místo. Vítězem Českého halového poháru se stala Kateřina Borovičková.

Kategorie starších chlapců je každoročně vyvrcholením celého závodu i halového poháru. V letošním roce se zúčastnilo celkem 165 závodníků. Vítězem základních kol se stal Kitner Sebastian z SDH Lhenice. O druhé a třetí místo se podlili Bubeníček Lukáš (SDH Skuteč) a Jiří Červinka (SDH Moravský Beroun). Ve finále se pořadí hodně promíchalo. Absolutním mistrem se stal Lukáš Bubeníček. Na druhém místě se umístil Petr Loukota z Lhenic a třetí se umístil Marek Šuta z Francové Lhoty. Český halový pohár vyhrál Lukáš Bubeníček.

Ostravsko beskydské šedesátky se v roce 2017 konaly od 8 do cca 18 hodin. Za tuto dobu se na dráze vystřídalo 642 hasičských dětí z 107 Sborů dobrovolných hasičů z celé ČR a Slovenska. Nejvzdálenějším účastníkem bylo SDH Křižovatka okr. Cheb.

Všemi účastníky byla soutěž chválena a za to patří dík pořádajícím členům SDH Ostrava – Michálkovice a Dolní Bečva. Velký dík také patří Moravskoslezskému kraji, který tuto akci podpořil ze svého rozpočtu. Stejně tak velkým dílem pomohli Městský obvod Michálkovice, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, krajské sdružení hasičů Moravskoslezského kraje a v neposlední řadě Ministerstvo školství. Všem, kteří tuto akci podpořili patří úsměvy, slzy štěstí i smutku zúčastněných dětí. Moc děkujeme

 

 

FOTOGALERIE