Ve čtvrtek 28. října 2021 se za nádherného podzimního počasí konala kvalifikace družstev mladých hasičů v disciplínách CTIF na XXIII. mezinárodní soutěž mladých hasičů v disciplínách CTIF, která se bude konat v červenci roku 2022 v Celje, ve Slovinsku.

Karantény způsobené pandemií Covid-19 znemožnily start několika družstvům, a tak z původně přihlášených 20 družstev se soutěže nakonec zúčastnilo družstev 16. Celý den byl ve znamení pohodové atmosféry a již časy z požárních útoků okolo 40 s dávaly tušit, že chlapecká družstva z Bludova a z Pískové Lhoty se stanou favority této soutěže. Ve štafetách svými výkony pod 70 s tato družstva svou pozici potvrdila a po sečtení výsledků podle mezinárodních pravidel, se na 1. místě umístilo chlapecké družstvo z SDH Bludov a 2. místo obsadilo chlapecké družstvo z SDH Písková Lhota. Tato dvě družstva budou příští rok hájit české barvy na Mezinárodní soutěži ve Slovinsku. V silné konkurenci se ale neztratila ani děvčata ze Skalice, která se díky svým kvalitním a bezchybným výkonům, umístila na 3. místě.

Poděkování patří KSH Královéhradeckého kraje za pomoc při organizaci soutěže, HZS Královéhradeckého kraje za zapůjčení stadionu, KSH Pardubického kraje za pomoc při technickém zajištění soutěže a v neposlední řadě Martinu Královi za krásné fotografie.

Lucie Šulcová

vedoucí úseku mládeže

FOTOGALERIE ke stažení