MH-banner-Pohybove-aktivity.jpg

Vážení detektivové,

snad nám dovolíte, abychom Vás takto oslovovali, protože za chvíli se detektivy opravdu stanete. Již delší dobu se světem potlouká neznámý člověk, kterého nikdo nenazve jinak než Fantom. Kde se zrovna pohybuje lze jen těžko dopředu odhadnout. To, že dané místo navštívil však poznáme bezpečně. Vždy po sobě zanechá vzkaz se svým typickým podpisem FANTOM…

Těmito slovy začal po roční přetržce pod neustále měnícími se proti covidovými nařízeními vlád všech zemí s dotační podporou MŠMT další ročník Mezinárodního letního tábora v TZ SH ČMS v ÚHŠ Jánské Koupele.

Vrchní detektivové světa se sešli v hlavním táboře uprostřed lesů České republiky, kde dali hlavy dohromady a dohodli se, že pozvou mezinárodní výběr mladých, talentovaných a zapálených pomocníků, plných síly a bystrého rozumu, aby konečně polapili tajemného Fantoma unikajícího zákonu a předali ho do rukou spravedlnosti!

V jejich počínání jim pomáhala řada dalších detektivů a slušných lidí, kteří měli jediné přání, a to dopadnout Fantoma, který byl při svých krádežích neskutečně drzý.

Mezi prvními pomocníky přivítali Horsta Fuchse, který se snažil polapit Fantoma v Německu. Odtud zavedly stopy detektivy do Itálie, kde mimo náčrtů mistra Leonarda da Vinciho objevili i tajnou mapu jenž je přivedla do Egypta.

 "شكرًا لك على المساعدة في إعادة المومياوات إلى مقابرك. ونتيجة لذلك ، عاد الماء المقدس إلى الواحة.

الشخص الذي اختطفني كان لديه عيون خضراء وخضراء صغيرة وعيناه مغلقة. لسوء الحظ ، لا يمكنني إخبارك أكثر ، الباقي في الضباب "

 

Zde již nešťastní beduíni čekali na detektivy, aby jim oznámili, že se Fantom zmocnil posvátné vody a porušil dávnou kletbu a z hrobek tak utekly mumie. Po vyřešení této záhady další stopy vedly do Hollywoodu, kde filmový štáb atelierů Disney studia trápila řada nevysvětlitelných potíží při natáčení posledního filmu, a i zde se našla vizitka Fantoma. Při této příležitosti byli naši detektivové pozváni i do Letního kina na premiéru filmu Scooby s následnou besedou s tvůrci filmu. Další kroky detektivů po stopách tajemství Fantoma vedly na Nový Zéland a po vyřešení místní záhady zpět domů na hranice Česko-Slovenska, kde je čekala další záhada s vizitkou sledované osoby. Další sledování zavedlo detektivy do daleké Brazílie na slavnou pláž Copa Cabana a také na karneval do Ria de Janeira.

 

Poté sled událostí přivedl detektivy do Francie na tradiční závod Tour de France, kde je uvítala ředitelka závodu N. Piaf. Odtud se letecky přesunuli do Moskvy a dále do odlehlé výzkumné stanice na Sibiři, kde Fantom ukradl vynález nevyčíslitelné hodnoty. Na černém trhu v Číně se objevily napodobeniny tohoto vynálezu, a tak musel být proveden okamžitý průlet směr Peking, kde naši detektivové odhalili i záhadu narušení části Čínské zdi. Bohužel zde bylo také zjištěno, že Fantom uprchl z Číny s patentem na ukradený vynález i s bandou desperátů do tajné skrýše, která se nachází v Tijuaně v Mexiku. Poslední stopy zavedly naše nebojácné detektivy zpět do České republiky, kde se podařilo Fantoma dopadnout a obrátit jej na stranu dobra.

 

Každé putování jednou končí, a tak byl ukončen i letošní ročník MLT a účastníci si domů mimo spousty zážitků odvezli také řadu odměn za své detektivní schopnosti, a hlavně spoustu přátelství, která jsou nevyčíslitelné hodnoty.

Všem přejeme krásný zbytek léta a věříme, že se v Táborové základně Ústřední hasičské školy v Jánských Koupelích do roka a do dne opět setkáme.

Za všechny táborové detektivy z pátracích spisů předkládá Fabio