Předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček se obrátil na hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou s dotazem na průběh rozvolňování epidemiologických opatření.

„Jádrem dotazu bylo, zda je pro organizace pracující s dětmi mládeží rozhodující PES – Protiepidemický systém ČR – a jeho příslušné stupně, nebo i probíhající účinná vládní usnesení, která mohou v daný okamžik být v rozporu se PSEM. Odpověď je taková, že PES je rozhodující a můžeme podle něj plánovat naší činnost," říká Aleš Sedláček.

Podle PSA se tak mohou řídit i vedoucí kolektivů mladých hasičů. V dnešních dnech je v rámci platných opatření umožněn styk až 6 osob venku.

„V blížícím se 3. stupni je již umožněno setkávání až 50 osob venku a 10 osob uvnitř, ubytovací služby jsou navíc poskytovány bez omezení. Zde se tedy již nabízí možnost konat oddílové aktivity venku, případně uvnitř odděleně ve skupinách 10 osob," přibližuje Sedláček, jakým aktivitám se budou moci věnovat i kolektivy mladých hasičů, pokud dojde k dalšímu rozvolnění opatření.

 

CELÁ ZPRÁVA ČRDM K OTÁZCE PRÁCE S MLÁDEŽÍ ZDE