Letošní 24. ročník ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ významně poznamenala pandemie koronaviru a původní květnový termín  byl přesunut na 30. září. Organizátoři předpokládali, že dobrovolníků ve žlutých tričkách bude v ulicích výrazně méně, proto bylo letos možné podpořit celý projekt i formou e-kytičky prrostřednictvím DMS.

Mladí hasiči přes všechna omezení výzvu vyslyšeli a do prodeje se kytiček se zapojili především ve svých sborech v jednotlivých regionech po celé ČR. "Zvolili jsme lepší strategii a měli jsme více menších skupin s dospělými vedoucími. Lidé byli velice vstřícní a dávali více peněz než jedna kytička stála", říká vedoucí mladých hasičů Andrea Dopitová z SDH Dolní Cerekev. Například právě v Dolní Cerekvi prodali 419 kytiček za 12 511 Kč, což rozhodně není minimální cena kytičky za 20 Kč. "Řada lidí, kteří tímto onemocněním trpí nám dali třeba 500 Kč za 2 kytičky", dodává Andrea Dopitová.

Dlouholetými aktivními dobrovolníky jsou i mladí hasiči z SDH Písková Lhota. I v této nelehké době se do akce zapojili a snažili se vybrat co největší finanční částku pro ty, co pomoc nejvíce potřebují. Na svém facebooku poděkovali všem občanům z Pískové Lhoty, kteří projevili zájem a pochopení a podpořili dobrou věc. www.cdpr.cz

Mgr. Irena Špačková

tisková mluvčí SH ČMS