AKTUÁLNĚ Z ČRDM

Nový formulář k pojištění odpovědnosti za škodu

Na stránkách ČRDM najdete nový formulář Oznámení škodní události z pojištění odpovědnosti za škodu  ČRDM, speciálně upravený pro potřeby našeho pojištění. Prosíme, používejte přednostně tento formulář (pro hlášení úrazu zůstává náš upravený formulář Oznámení o úrazu  ČRDM, který je též ke stažení na našich stránkách).

Napište nám o svých prázdninových zážitcích

Podělte se s ostatními o své zkušenosti, zážitky, postřehy a dojmy z letní táborové či jiné prázdninové činnosti, které pořádá Váš spolek, resp. ópéeska, zapsaný ústav apod. Portál ADAM.cz a tištěný zpravodaj Archa nabízejí prostor pro Vaše články a fotky. Texty, doplněné pokud možno několika fotografiemi (nejlépe v tiskové = maximální kvalitě) zasílejte, prosíme, již v průběhu prázdnin současně na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uzávěrka příspěvků pro 5. číslo Archy je 11. září (zpravodaj vyjde pak v říjnu); portál ADAM.cz je může publikovat průběžně.

Na prázdninové příspěvky od Vás se těší a hezké letní prázdniny Vám všem přejí

Michala K. Rocmanová a Jiří Majer

Ministerstvo životního prostředí se zavázalo hájit zájmy mladých lidí. Ministr Brabec podepsal Klimatický příslib mládeži OSN.

Ministr životního prostředí Richard Brabec podpisem stvrdil závazek České republiky smysluplně zahrnout mladé lidi do naplňování národní klimatické politiky. “Na jedné straně příslib umožní zahrnout mladé lidi do rozhodovacích procesů, na druhé straně seznámí celou společnost s podtématy klimatické změny. To se děje v reakci na narůstající zájem naší generace změnu klimatu řešit,” popisuje důvody pro podpis příslibu naše mladá delegátka OSN Barbora Kvasničková, která diskuzi o podpisu dokumentu na půdě Poslanecké sněmovny uvedla.

Kwon Gesh Pledge vznikl jako hlavní výstup z prvního Mládežnické klimatického summitu OSN, který se konal v září 2019 v New Yorku. Díky společným silám mladých delegátů do OSN se podařilo prosadit do rezoluce o mládeži OSN během 74. Valného shromáždění. Od té doby se více než 70 států  zavázalo zahrnout mladé lidi do svých národních klimatických politik.

Podpis tzv. klimatického příslibu mládeži Kwon-Gesh Pledge proběhl za podpory zástupců organizací:

MŽP (Ministerstvo životního prostředí)

YSU (Youth, Speak Up! – zapojené mládežnické organizace Mladí lidovci, Mladí sociální demokraté, Mladé ANO, Mladí Piráti, mSTAN a TOP tým)

FFF (Fridays for Future)

UZK (Univerzity za klima)

SK RVŠ  (Studentská komora Rady vysokých škol)

AMO (Asociace pro mezinárodní otázky)

ČRDM (Česká rada dětí a mládeže)

ČSU (Česká středoškolská unie)

Velvyslankyně dobré vůle ČR a zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová

Velvyslankyně ČR při OSN Její Excelence Marie Chatardová

ZAOSTŘENO NA TÁBORY

Letošní skautské tábory: báječné jako vždy – náročnější než obvykle

Stejně jako v předchozích letech skauti i letos pořádají přes tisíc táborů pro více než třicet tisíc kluků a holek. Junák – český skaut je největším pořadatelem letních táborů v Česku. Skautských oddílů, jejichž prázdniny proběhnou jinak než v předchozích letech, je menšina. Některé z nich se rozhodly tábor zkrátit, další zvolily jinou formu tábora (například příměstský) a pouze minimum oddílů tábor letos nepořádá vůbec.

http://www.adam.cz/clanek-2020060068-letosni-skautske-tabory-bajecne-jako-vzdy-narocnejsi-nez-obvykle.html

Poděkování v Hasičských novinách ze dne 3. 7.

V červnu se podařilo zajistit distribuci dezinfekce pro TÁBORY kolektivů mladých hasičů. Tímto upřímně děkuji starostům KSH, ÚHŠ a ČRDM za skvělou spolupráci při převozu do krajů. Poděkování náleží rovněž firmě KOFOLA, a. s., která nám poskytla 20 000 ks obalů, a zejména SPŠCH v Pardubicích za bezplatnou výrobu a stáčení dezinfekce do obalů. Část dezinfekčního materiálu byla věnována dalším mládežnickým spolkům, pro které distribuci zajistila Česká rada dětí a mládeže. Děkuji velmi všem zúčastněným.

Monika Němečková, náměstkyně starosty SH ČMS

Pionýrské letní tábory 2020 startují

V sobotu 27. června odstartovaly první letošní letní tábory. Už teď – na prahu prázdnin – lze říct, že pionýrských táborů bude v roce 2020 o něco méně a budou zajištěny trochu jinak, než jsou děti i rodiče zvyklí.

http://www.adam.cz/clanek-2020060069-pionyrske-letni-tabory-2020-startuji.html

Všem oddílům, dětem a vedoucím přejeme, ať se tábory vydaří.