Villach (14. 7. 2017) - Dnes ráno byly zveřejněny oficiální výsledky soutěže mladých hasičů v disciplínách CTIF.

Děvčata z Pískové Lhoty obhájila prvenství z polské Opole (2015). V kategorii děvčat závodily také hasičky ze Zádveřic a obsadily skvělé 6. místo. V kategorii smíšených družstev vybojovali v konkurenci 41 týmů závodníci z  Nové Vsi 6. místo a do Bludova vezou 8. místo.

Pátek byl dnem odpočinku a přípravy na večerní představení národů. Nejprve šechna družstva odjela do blízkého  aquaparku. Odpoledne krátká zastávka na stadionu, zafandit dospělým kolegům v soutěži v klasických disciplínách CTIF a pak už přípravy a poslední zkouška na večerní porgram,

Představení národů se konalao v místním Kongresovém centru, které však absolutně nestačilo svojí kapacitou. Česká výprava tak musela celý program sledovat z prostoru před vchodem, kde byly umístěny televizní obtazovky! Jejich vystoupení přišlo na řadu jako předposlední.

České vystoupení zahájila děvčata ze Zádveřic oděná v bílých šatech nádherně zazpívala zazpívala píseň Chválím tě země má a jejcih zpěv doprovodily na plátně promítané záběry na české reálie. Na úvodní píseň navázalo vystoupení kluků z Nové Vsi a Bludova v "pytlích" v českých národních barvách. Pak již patřilo pódium děvčatům a choreografii s ponpony opět v národních barvách - z ponponů holky složily českou a rakouskou vlajku. Vše uzavřel nástup s vějíři s vlaječkami všech zúčastěnných států. Program sklidil aplaus diváků a slzy pýchy a radosti od vedoucích.

Ani tento den nezůstala česká výprava na XVI. Mezinárodní hasičské soutěži, hasičské olympiádě, bez medailí. Týmy žen, dobrovolných i profesionálních  hasičů vybojovaly celkem šest medailí v disciplíně štafeta 4 x 100 metrů. Tým profi navíc v novém olympijském rekordu 54, 24! Česká výprava tak má již 20 medailí, z toho 10 zlatých!

Zahájen byl také hlavní závod v klasických disciplínách CTIF - dnes závodily týmy ve věkové kategorii A. Česká republika měla na startu 13 týmů. Zlatý odznak získaly Zibohlavy a Michálkovice. Stříbrný pak Vlčnov M1, Vlčnov M2, Kostomlátky a Frýdek.