Ve dnech 29. června až 1. července se v Písku konalo mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Na MČR se probojovalo 15 vítězných týmů a 14 jednotlivců z krajských kol z celé České republiky. Kraj Vysočina reprezentovala družstva dorostenek z Markvartic a dorostenců z Výčap. V kategorii jednotlivců byl jediným zástupcem našeho okresu Matěj Rybár z Budíkovic.
V sobotu 29. června soutěžily týmy dorostenek ve třech disciplínách, a to ve štafetě 4x100 metrů, běhu na 100 metrů překážek a požárním útoku. Ve štafetě se umístil na prvním místě tým dorostenek z Bludova s časem 63,36 sekund, druhé skončily dorostenky z Lišova s časem 65,17 sekund a třetí místo si vybojoval tým z Hájova s časem 65,86 sekund. Dorostenky z Markvartic skončily na sedmém místě s časem 67,27 sekund. V běhu na 100 metrů překážek si první místo vybojovaly dorostenky z Lišova se součtem 93,26 sekund, druhé skončily dorostenky z Bludova se součtem 93,65 sekund a třetí skončil tým z Dolních Měcholup se součtem 94,26 sekund. Dorostenky z Markvartic skončily opět na sedmém místě se součtem 96,64 sekund. Počítané časy v týmu Markvartic zaběhly Soňa Nováčková s časem 18,84 sekund, Nikola Musilová s časem 19,21 sekund, Soňa Řehůřková s časem 19,24 sekund, Petra Svobodová s časem 19,52 sekund a Adéla Křížová s časem 19,83 sekund. V požárním útoku vybojovaly první místo dorostenky z Dolní Bečvy s časem 25,55 sekund, druhé skončily dorostenky z Markvartic s časem 26,75 sekund a třetí skončil tým z Hájova s časem 27,92 sekund.

V neděli 30. června soutěžily ve stejných disciplínách týmy dorostenců. Ve štafetě se na prvním místě umístili dorostenci ze Seče s časem 57,09 sekund, čímž zaběhli národní rekord, druhé místo obsadili dorostenci z Dobřan s časem 59,21 sekund a třetí skončili dorostenci z Bukovic s časem 59,68 sekund. Dorostenci z Výčap skončili v této disciplíně na šestém místě s časem 61,65 sekund. V běhu na 100 metrů překážek zvítězil opět tým dorostenců ze Seče se součtem 85,00 sekund, druhé místo vybojovali dorostenci z Bludova se součtem 87,52 sekund a třetí skončil tým dorostenců z Bukovic se součtem 89,24 sekund. Dorostenci z Výčap se součtem 100,08 sekund obsadili jedenácté místo. Počítané časy v týmu Výčap měli Tomáš Svoboda s časem 18,01 sekund, Adam Svoboda s časem 19,46 sekund, Tadeáš Hobza s časem 20,79 sekund, Mikuláš Svoboda s časem 20,85 sekund a Mikuláš Vlčan s časem 20,97 sekund. V požárním útoku první místo vybojovali dorostenci z Bludova s časem 26,93 sekund, druzí skončili dorostenci z Bukovic s časem 27,82 sekund a třetí místo vybojovali dorostenci z Výčap s časem 28,59 sekund.

V pondělí 1. července soutěžili dorostenci a dorostenky v kategorii jednotlivců. Matěj Rybár z Budíkovic běžel se středními dorostenci. V disciplíně 100 metrů překážek skončil na sedmém místě s časem 17,74 sekund a v běhu na 100 metrů s PHP skončil na dvanáctém místě s časem 17,04 sekund. Se součtem 19 bodů se umístil na celkovém desátém místě.

zdroj: Horácké noviny, číslo 27, 4. 7. 2024, str. 9.